کردستان

آخرین وضعیت کرونا در کردستان/از شناسایی ۹ بیمار تا فوت یک کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته

فریدون عبدالملکی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار برگزیده های ایران در سنندج اظهار کرد: ۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس درطی ۲۴ ساعت گذشته در استان شناسایی شده است.

به گفته وی، در حال حاضر ۱۴۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌ها افزود: ۸۷ بیمار کرونایی در سنندج، ۱۶  نفر در سقز، ۹ نفر در مریوان، ۴ بیمار در قروه، ۴ بیمار در بیجار، ۱۵ بیمار در کامیاران، ۱۰ بیمار در بانه و ۲ بیمار کرونایی در بیمارستان سروآباد بستری هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۲۵ بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

عبدالملکی همچنین از مرگ یک بیمار دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته در استان خبر داد و آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون را یک‌هزار و ۹۳۲ نفر عنوان کرد.

وی گفت: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون، ۸۳۶ نفر در سنندج، ۳۰۹ نفر در سقز، ۱۵۰ نفر در قروه، ۱۰۴ نفر در کامیاران، ۱۵۵ نفر در بانه، ۹۲ نفر در دیواندره، ۷۳ نفر در بیجار، ۱۸۴ نفر در مریوان، ۲۴ نفر در دهگلان و ۵ نفر در سروآباد جان ‌باخته‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

وی ضمن تأکید بر استفاده از ماسک و اهمیت پوشش همگانی واکسیناسیون برای کنترل، پیشگیری از بیماری و انتقال آن به دیگران اظهار کرد: در اسرع وقت ترزیق واکسن کرونا را با مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون و یا مراکز جامع خدمات سلامت انجام داده و سه نوبت آن را تکمیل نمایید.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا