فرهنگ و هنر

آغاز دوره‌ تخصصی ساترا برای خبرنگاران

آغاز دوره‌ تخصصی ساترا برای خبرنگاران

– اخبار فرهنگی –

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری برگزیده های ایران، نشست صمیمانه ریاست ساترا به مناسبت روز خبرنگار با جمعی از اصحاب رسانه امروز چهارشنبه ۲۵ مرداد ماه با حضور سعید مقیسه رئیس ساترا، محمدصادق افراسیابی معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا، برخی مدیران ساترا و خبرنگاران حوزه نمایش خانگی در سازمان صدا و سیما برگزار شد.

رئیس ساترا در ابتدای این مراسم ضمن خوش‌آمد و تبریک روز خبرنگار و تسلیت ایام ماه محرم و صفر گفت: این جلسه با هدف تعامل بیشتر با اصحاب رسانه و خبرنگاران برگزار شده است. امروز از برخی اصحاب رسانه و خبرنگاران محترم حوزه نمایش خانگی دعوت کرده‌ایم تا درخصوص موضوع محوری جلسه یعنی نوع تعامل ساترا با خبرنگاران، ایده‌‌ها و پیشنهادات خود را برای بهبود هرچه بیشتر ارتباط با خبرنگاران و رسانه ها ارائه دهند؛ ما قصد داریم تا شنونده صحبت‌ها و ایده‌های شما باشیم تا بتوانیم در یک سال آینده شاهد اجرای برخی پیشنهادات شما در حوزه تعامل ساترا با رسانه‌های جمعی شویم.

مقیسه ادامه داد: در مراسم روز خبرنگار سال گذشته قرار بر این شد تا دوره‌هایی تخصصی را برای خبرنگاران در حوزه نمایش خانگی برگزار کنیم که اولین دوره‌ تخصصی اکنون با همکاری دانشگاه صدا و سیما طراحی شده است و از هفته آینده اجرا و مدرک رسمی دانشگاهی نیز به‌عنوان گذراندن این دوره مهارتی اعطا خواهد شد.

وی افزود: انشاءالله بعد از این جلسه این دوره‌ها اجرایی خواهند شد. این دوره‌ها برای همه علاقمندان قابل اجرا است و امکان ثبت‌نام برای دوره‌های بعدی نیز وجود دارد.

در ادامه مراسم، معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا ضمن تبریک روز خبرنگار به خبرنگاران و اصحاب رسانه حاضر در جلسه توضیحاتی درخصوص عملکرد معاونت اجتماعی ساترا در حوزه تعامل با رسانه‌ها طی یک سال اخیر ارائه کرد.

افراسیابی گفت: یکی از مواردی که در مراسم تقدیر از خبرنگاران در سال گذشته وعده دادیم بازدید از رسانه‌ها بود که طی یک سال موفق شدیم همراه با ریاست، قائم‌مقام و برخی معاونان ساترا از ۲۵ خبرگزاری، روزنامه، شبکه رادیویی و تلویزیونی بازدید کنیم.

وی درخصوص تولید محتوای مکتوب نیز گفت: واحد ارتباط با رسانه‌های ساترا طی یک سال اخیر۲۳۰ خبر، گزارش و گفت‌وگو تولید کرده و در اختیار رسانه‌ها جهت انتشار قرار داده است. همچنین ستاد خبری نمایشگاه «رصتا» نیز در سه روز برگزاری این نمایشگاه، مجموعا ۱۴۸ خبر، گزارش و گفت‌وگو از این رویداد تولید کرد.

انحلال یا ادغام ساترا صحت ندارد

 

معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا در ادامه با بیان اینکه تاکنون ۲۶ قسمت برنامه گفت‌وگومحور «صمیمانه» در سه نسخه یک دقیقه‌ای، ۵ دقیقه‌ای و ۲۰ دقیقه‌ای تولید شده، گفت: این برنامه با هدف معرفی، نقد و بررسی رسانه‌های برتر دارای مجوز از ساترا در جهت هم‌افزایی پلتفرم‌ها با یکدیگر، فراهم کردن فضای گفت‌وگو میان پلتفرم‌ها و مسئولان ساترا و استفاده از ظرفیت فضای مجازی و شبکه‌های تلویزیونی برای معرفی رسانه‌های برتر دارای مجوز از ساترا با حضور مدیران رسانه در ۵۲ قسمت تولید می‌شود.

در ادامه این مراسم هر یک از خبرنگاران حاضر در برنامه پیشنهادات خود را برای بهبود تعاملات ساترا با رسانه‌های جمعی ارائه کردند که از آن جمله می‌توان به درخواست رسانه‌های جمعی برای برگزاری نشست با حضور مدیران سکوهای برتر و پیگیری مطالبات کاربران، ضرورت تسهیل ارتباط با معاونت‌های مختلف ساترا برای پاسخگویی به سوالات رسانه‌ها یا تعیین سخنگو برای ساترا و افزایش تعداد جلسات هم‌اندیشی با خبرنگاران حوزه نمایش خانگی اشاره کرد.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا