البرز

آغاز طرح پایش تفکیک زباله در کرج/ وانت‌بارها جایگزین چرخ دستی‌ها می‌شوند

آغاز طرح پایش تفکیک زباله در کرج/ وانت‌بارها جایگزین چرخ دستی‌ها می‌شوند

به گزارش برگزیده از البرز؛ «وهاب کاتبی» در آئین پایش طرح تفکیک پسماند در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه به دستور قضایی چرخ دستی‌های سطح کلانشهر کرج جمع آوری شدند، گفت: طی این طرح وانت بارها جایگزین چرخ دستی‌ها شده و ضمن در نظر گرفتن بسته‌های تشویقی پسماندهای قابل تفکیک را از شهروندان دریافت می‌کنند.

معاون فنی اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج در ادامه یادآور شد: طی این طرح وانت بارهای متحدشکل در سطح مناطق گشت‌زنی خواهند داشت.

کاتبی در ادامه با اشاره به اینکه طرح فوق با یک ملودی واحد از سطح مناطق ۶، ۷ و ۸ آغاز شده است، اضافه کرد: ۴۰ خودرو در پهنه ابتدایی حضور داشتند؛ این طرح در ۴ پهنه کلانشهر به تفکیک مناطق اعم از (۱، ۲ و ۱۰ ) – (۵ و ۹) و (۳ و ۴) اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه همچنین در مسیر فرهنگ‌سازی تفکیک زباله (خانه بازیافت) نیز راه‌اندازی شدند، بیان کرد: نخستین خانه بازیافت کرج در خیابان شهیدبهشتی نبش تالار شهیدان نژاد فلاح نصب شده است و ۳کانکس دیگر تا پایان هفته نصب خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی پیش‌بینی شده تعداد خانه‌های بازیافت تا پایان سال به ۳۰ عدد خواهد رسید.

کاتبی در پایان خطاب به شهروندان گفت: خواهشمندیم تفکیک زباله از مبدأتوسط شهروندان آغاز شود تا ضمن حفاظت از محیط زیست و کمک به بازیافت پسماند از بسته‌های تشویقی هم برخودار خواهند شوند.

آغاز طرح پایش تفکیک زباله در کرج/ وانت‌بارها جایگزین چرخ دستی‌ها می‌شوند

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا