اخبار ورزشی

آلکاراس به دنبال بازپس‌گیری عنوان برترین تنیسور جهان از جوکوویچ

آلکاراس به دنبال بازپس‌گیری عنوان برترین تنیسور جهان از جوکوویچ

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران،  کارلوس آلکاراس تنیسور اسپانیایی گفت که هدف اصلی او قبل از پایان سال، کسب مجدد مقام اول در رنکینگ ATP است.

کارلوس آلکاراس که به دنبال پیروزی نواک جوکوویچ در دور نخست گرنداسلم آمریکا صدر رنکینگ ATP را به این تنیسور صربستانی واگذار کرد، گفت: بله، این هدف من در حال حاضر است. پیش از این هم گفته بودم که من و نواک برای خط اول ریتینگ مبارزه خوبی داریم. می‌دانستم که او پس از گرنداسلم آمریکا مقام اول را خواهد گرفت. وقتی مسابقات به پایان برسد، سعی می‌کنم هر چه زودتر جایگاهم را بازگردانم. من برای این کار تلاش می‌کنم و سعی خواهم کرد تا قبل از پایان سال مقام اول را به دست بیاورم.

برتری مدودف در دور نخست گرنداسلم آمریکا

نواک جوکوویچ صرب در دور نخست گرنداسلم آمریکا ۲۰۲۳ الکساندر مولر فرانسوی را شکست داد. پس از آن جوکوویچ به امتیاز ۹۸۴۰ امتیاز رسید. آلکاراس که در حال حاضر در رنکینگ جهانی رتبه اول را به صورت رسمی در اختیار دارد (۷۸۴۰ امتیاز) حتی در صورت قهرمانی ۹ هزار و ۸۱۵ امتیاز کسب  می‌کند، بنابراین جوکوویچ پس از گرنداسلم آمریکا در رتبه اول خواهد بود. این به این دلیل است که کارلوس آلکاراس در اینجا از عنوان قهرمانی سال گذشته دفاع می‌کند و جوکوویچ مسابقات سال گذشته را از دست داد، بنابراین تمام امتیازات کسب شده اکنون برای او یک امتیاز محسوب می‌شود.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا