مازندران

آمادگی بندرامیرآباد جهت صادرات محصولات باغی و کشاورزی به کشورهای حوزه دریای خزر

آمادگی بندرامیرآباد جهت صادرات محصولات باغی و کشاورزی به کشورهای حوزه دریای خزر

به گزارش برگزیده های ایران از مازندران، محمدتقی انزان پور به رویکردهای مدون و پیگیری های جدی و مستمر مقام عالی استان در مازندران مبنی بر توسعه صادرات محصولات باغی و کشاورزی به ویژه میوه و مرکبات از طریق دریا اشاره کرد و از فراهم شدن این قابلیت راهبردی در بندرامیرآباد جهت صادرات این نوع محصولات به کشورهای حوزه CIS خبر داد.

وی با بیان اینکه بندرامیرآباد با ایجاد بسترهای مناسب جهت صادرات انواع کالا نقش موثری را در ایجاد ارزش افزوده زنجیره تأمین کالا در کشور ایفاء می کند ، یادآور شد بندرامیرآباد یکی از نزدیکترین مسیرهای دسترسی کشورهای حوزه CIS به جمهوری اسلامی ایران بوده ، که با دارا بودن ۱۵ پست اسکله و ظرفیت اسمی ۷.۵ میلیون تن در سال ، جذابیت های فراوانی را برای صاحبان کالا جهت صادرات محصولات خود از این بندر فراهم کرده است.

مدیرکل بندرامیرآباد همچنین یکی از مزایای صادرات دریامحور را هزینه حمل ارزانتر نسبت به دیگر شقوق حمل و نقل کالایی و دوره زمانی کوتاه جهت ارسال ایمن و سریع کالا بدون پاس کردن مرزهای زمینی کشورهای مختلف عنوان کرد.

انزان پور ابراز امیدواری کرد با هماهنگی ایجاد شده بین دستگاههای متولی امر صادرات توسط استاندار مازندران ، شاهد توسعه و رونق صادارت محصولات باغی و کشاورزی در استان باشیم.

۴۸

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا