اخبار ورزشی

ابراهیمی: پرسپولیس نیازی به مهاجم خارجی نیمکت‌نشین ندارد/ فوتبال پایه در ایران پولی شده است

ابراهیمی: پرسپولیس نیازی به مهاجم خارجی نیمکت‌نشین ندارد/ فوتبال پایه در ایران پولی شده است

– اخبار ورزشی –

ناصر ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران، ارزیابی‌اش از بازی پرسپولیس – فولاد خوزستان در هفته چهارم لیگ برتر را اینطور بیان کرد: هنوز تیم‌های لیگ برتر نتواستند هماهنگی لازم را کسب کنند و به اصطلاح هنوز جا نیفتادند. فولاد در همه بازی‌هایش شکست خورده و حتی مربی خود را تغییر داده است. بنابراین  این تیم ضعف و مشکلاتی دارد که موجب نتایج ضعیفش شده است. با چنین شرایطی انتظار این بود که پرسپولیس هجومی بازی کند و دنبال گلزنی باشد. 

زاهدی: هواداران را درک می‌کنم ولی من بخشی از تیم پرسپولیس هستم

وی افزود: وقتی برای گلزنی مدافع پرسپولیس ناچار است در جریان بازی به خط حمله بیاید و با ضربه سر گل بزند، این نشانگر مشکل است. پرسپولیس در صورتی که بازیکن بهتری نسبت به بازیکنان فعلی خود پیدا کرد، باید جذب کند. در لیگ ایران که بعید می‌دانم بازیکنان بهتری در دسترس باشند و بتوانند جذب کنند. درباره جذب بازیکن خارجی هم اگر قرار است بیاید و روی نیمکت تیم بنشیند، هدر رفتن پول و بودجه خودمان است.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره لزوم توجه بیشتر به آموزش و معرفی بازیکنان جوان، تصریح کرد: شما به ترکیب تیم پرسپولیس نگاه کنید. چند بازیکن تهرانی در ترکیب این تیم قرار دارند؟ به این دلیل است که با برخی تصمیمات فوتبال تهران را نابود کردند. فوتبال پایه در ایران پولی شده است. دیگر اینطور نیست که استعدادیاب‌ها واقعاً بازیکن بااستعداد را کشف کنند. حتی اگر بازیکنی بااستعداد باشد باید هزینه کند تا به سطح اول فوتبال برسد. اگر مربی هم خودش بخواهد با ۴۰ یا ۵۰ بازیکن جدید کار کند و استعداد آنها را پرورش دهد باید زمین را به قیمت گزافی کرایه کند. البته من از پیشرفت فوتبال شهرستان‌ها ناراحت نیستم، اما در کل فوتبال ما در حال حاضر با فقر بازیکن روبه‌روست. الان با این وضعیت پرسپولیس آیا بهتر از بازیکنان خودش می‌تواند در فوتبال کشور پیدا کند؟ خیر، چون در فوتبال امروز ما استعدادهای بی‌‌پول به جایی نمی‌رسند.

وی ادامه داد: میانگین سنی ۲۷ الی ۲۸ سال مناسب تیم‌های فوتبال است. آیا در حال حاضر میانگین سنی تیم‌های لیگ برتری ما در همین حد است؟ البته تعدادی بازیکنان خوب در فوتبال کشور داریم که یا راهی کشورهای عربی و برخی تیم‌های اروپایی شدند یا با میانگین سن ۳۲ یا ۳۳ سال به کشور بازگشتند.

ابراهیمی با انتقاد از عملکرد بعضی مربیان گفت: تیم‌ها چهار هفته به میدان رفتند، اما هنوز جا نیفتادند. بعد از این هم دوباره لیگ وقفه‌ای حدود ۲۰ روزه یا یک ماهه دارد. معلوم نیست هر تیمی با چه شرایطی به مسابقات لیگ برتر بازگردد. آن وقت هم باز بعضی مربیان می‌گویند جا نیفتادیم!

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به گمانه‌زنی‌ها راجع به بازگشت عیسی آل‌کثیر به پرسپولیس، تصریح کرد: من در جریان جزئیات این خبر نیستم، اما اگر مدیر باشگاه و سرمربی پرسپولیس صلاح می‌دانند او به تیم برگردد و اگر به وجودش نیاز است، باید با یک عذرخواهی دوباره پرسپولیسی شود.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا