علمی و فناوری

اتفاق بهت‌آوری که در انتهای حفره بزرگ افتاده‌است، غواصان را شوکه کرد/ عکس

اتفاق بهت‌آوری که در انتهای حفره بزرگ افتاده‌است، غواصان را شوکه کرد/ عکس

به گزارش خبرگزاری برگزیده، تشخیص ین حفره دشوار است، زیرا در اطراف و در لبه آن آب کمی بالا آمده‌است و گویا دارید به استوانه‌ای به رنگ آبی پررنگ نگاه می‌کنید.

این حفره دریایی ۱۲۱ متر عمق دارد و به همین دلیل است که رسیدن به انتهای آن برای غواصان دشوار بوده‌است. این تنها «حفره آبی» در جهان نیست، اما این یکی واقعاً از نظر تناسب غول‌پیکر است.

در سال ۲۰۱۸، یک جفت زیردریایی برای کاوش به درون حفره فرود آمدند و در حدود ۹۱ متری زیر سطح، لایه‌ای از سولفید هیدروژن پیدا کردند و زیر آن آب تاریک و فاقد حیات بود.

غواصان به انتهای حفره بزرگ رسیدند و این صحنه‌ای است که با آن مواجه شدند/ عکس

غواصان و به کاوش بیشتر پرداختند تا اینکه به انتهای حفره رسیدند، جایی که به یک صحنه عجیب برخورد کردند؛ در انتهای حفره بزرگ زباله بوده‌است؛ تیم یک بطری پلاستیکی دو لیتری و همچنین یک گوپرو که مدت‌ها گم شده بود با تعدادی عکس از تعطیلات شخصی روی آن پیدا کردند. اما این تمام ماجرا نبود. این تیم همچنین دو جسد را در این سوراخ کشف کردند. غواصانی که در غار بزرگ گم شده بودند.

اگرچه این منظره قطعاً آزاردهنده بود، تیم تصمیم گرفت اجساد را در همان جایی که بودند رها کنند. با این حال، آنها به دولت بلیز اطلاع دادند که غواصان پیدا شده اند.

غواصان به انتهای حفره بزرگ رسیدند و این صحنه‌ای است که با آن مواجه شدند/ عکس

منبع: ladbible

۲۲۷۲۲۷

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا