زنجان

اجرای آسفالت معابر ۱۳۵ روستا از محل اعتبارات قیر یارانه‌ای

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران در زنجان رضا خواجه‌ای در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاظر آسفالت معابر ۱۳۵ روستا از محل اعتبارات قیر یارانه ای سهمیه سال ۱۴۰۰ با اعتبار ۴۱۲ میلیارد ریال در دستور کار بنیاد مسکن استان است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ادامه داد: اعتبارات قیر یارانه ای فرصت خوبی برای بهسازی محیط‌های معابر روستایی در راستای ارتقا بهداشت محیط عمومی، هدایت آب‌های سطحی، ارتقا کیفیت محیط زندگی، ایجاد نشاط و انگیزه برای تثبیت جمعیت در روستاها که خواستگاه تولید و احیای صنایع دستی و گردشگری روستاها است.
 وی افزود: با اجرای طرح تامین قیر رایگان و مشارکت دهیاران تاکنون اقدامات مناسبی در زمینه آسفالت معابر روستاهای این استان برداشته شده‌است.
خواجه‌ای به اجرای طرح هادی در سطح روستاها اشاره کرد و گفت: جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر و جذب سرمایه‌گذاران برای اجرای طرح‌های تولیدی و اقتصادی از مزایای اجرای طرح‌های هادی در روستاها است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان اعتبار اختصاص یافته برای اجرای طرح هادی در ۴۳ روستا در سال‌جاری از منابع استانی را ۱۹۶ میلیارد ریال دانست و تصریح کرد: همچنین مبلغ اعتبار تخصیص یافته برای اجرای طرح هادی در سال ۱۴۰۰ از منابع ملی در ۶۷ روستا، ۳۳۸ میلیارد ریال است.
وی با اشاره به اینکه، میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان ۵۸.۲ درصد و در سطح کشور ۴۶.۲ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد، خاطر نشان کرد: تعداد جرای طرح هادی درروستاهای بالای۲۰ خانوار ، ۴۱۳ روستا است.
خواجه‌ای تاکید کرد: مناسب‌سازی محیط روستا به طور ویژه مورد توجه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان است، چرا که در همه طرح‌های هادی روستایی مسائل مربوط به مناسب‌سازی محیطی مورد بررسی قرار گرفته و در تهیه و اجرای طرح های هادی انجام می‌شود.
وی  با تاکید بر اینکه، توسعه مناطق روستایی با ایجاد زیرساخت‌های لازم و زمینه های مناسب، از اهداف اصلی بنیاد مسکن است، گفت: باید هماهنگی و همکاری مناسبی میان دستگاه های اجرایی، نهادها و مردم برای توسعه و آبادانی روستاها وجود داشته باشد.

انتهای پیام/۷۳۰۰۹


 2022-01-07 18:06:29

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا