اخبار روز

اختصاصی| «منیر تژ» عضو شورای مرکزی منافقین کشته شد/ ادامه مرگ‌های مشکوک در فرقه رجوی

اختصاصی| «منیر تژ» عضو شورای مرکزی منافقین کشته شد/ ادامه مرگ‌های مشکوک در فرقه رجوی

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برگزیده های ایران، «منیر تژ» از اعضای شورای مرکزی سازمان منافقین پس از شدت گرفتن اختلافاتش با سران این گروهک به‌طرز مشکوکی کشته شد.

این چندمین مرگ متوالی مشکوک میان اعضای رده‌بالای این گروهک طی هفته‌های اخیر است.

پیش از این، عذرا طالقانی (سوسن)، اسماعیل علی‌پور، عبدالوهاب فرجی و برخی دیگر از اعضای این سازمان به‌طرز مشکوکی کشته شده بودند.

این روند در پی فشار دولت آلبانی به منافقین و مسئله‌دار شدن تعداد زیادی از اعضای این گروهک، موجب وحشت میان دیگر اعضای رده‌‌پایین شده است که بسیاری از آنها خواهان خروج از این گروهک هستند.

«عبدالوهاب فرجی» با نام مستعار «علی مستشاری» در جریان حمله پلیس آلبانی به مقر منافقین در تیرانا (اشرف۳) در خردادماه سال جاری کشته شد که برخی معتقدند این فرد با صحنه‌سازی خود این گروهک (به‌دلیل مسئله‌دار شدن او) کشته شده است.

جزئیات جدید از حمله پلیس آلبانی به مقر منافقین

 

منیر تژ از اعضای باسابقه منافقین، جدیدترین فرد کشته‌شده در این گروهک است که در کارنامه خود حضور فعال در عملیات فروغ جاویدان (مرصاد) را نیز دارد.

او که بعدها به عضویت شورای مرکزی این گروهک در آمد، از سال ۱۳۹۲ درگیر بیماری قلبی (prosthetic valve disease and cardiac failure) بود و به‌خاطر نارسایی قلبی و استفاده از ۲ دریچه قلب مصنوعی، به تنگی نفس و طپش قلب مبتلا بود که حتی راه رفتن را برایش سخت می‌کرد.

بنا بر اخبار رسیده به خبرنگار برگزیده های ایران، تژ در سال ۹۸ پس از شدت گرفتن بیماری‌اش خواستار حمایت درمانی و موافقت سازمان با انتقالش به آلمان جهت پیگیری روند درمانی‌اش شد، اما همزمان با وقوع حوادث آبان آن سال و شروع اغتشاشات در ایران از او خواسته شد تا پایان سال صبر کند و علت آن هم قریب الوقوع بودن سقوط جمهوری اسلامی اعلام شد.

اختصاصی/ آلبانی مریم رجوی را ممنوع‌الورود کرد

 

اوضاع جسمی این عضو شورای مرکزی منافقین در سال ۱۴۰۱ با شدت گرفتن بیماری‌اش (که با بی‌توجهی سران این گروهک مواجه بود) وخیم‌تر شد به‌نحوی که دیگر توان هیچ فعالیتی نداشت، با این حال باز هم اجازه درمان به او داده نشد.

این وضعیت نهایتاً موجب اعتراض او در خردادماه سال جاری شد و او اعلام کرد که می‌‌خواهد هرطور شده با خروج از اشرف، به درمان و معالجه بیماری خود بپردازد و تهدید کرد که در صورت عدم موافقت،‌ اقدام به خودسوزی خواهد کرد.

نهایتاً با عدم موافقت مجدد سران منافقین با خروج وی از اشرف ـ که می‌ترسیدند این خروج و حضور وی در فضای عمومی تبعات زیادی از جمله در زمینه حقوق‌بشری برایشان داشته باشد ـ منیر تژ عضو باسابقه این گروهک، دست به خودکشی زد.

در این میان برخی هم معتقدند، این مرگ با صحنه‌سازی منافقین برای خلاص شدن از شر او رقم خورده است.

/+

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا