اخبار روز

ادعای روزنامه سوری درباره سفر امیرعبداللهیان به دمشق

ادعای روزنامه سوری درباره سفر امیرعبداللهیان به دمشق

 روزنامه سوری الوطن به نقل از منابع ایرانی مطلع، سفر اخیر امیرعبداللهیان به دمشق و دیدار با مقامات ارشد این کشور از جمله بشار اسد را مثبت وجدی و نتیجه بخش توصیف کردند.

این منابع با اشاره به تحولات منطقه ای و اهمیت زمان این سفر تاکید کردند که تهران از مشکلات مردم سوریه و فشارهای خارجی آگاه است و همان گونه که در جنگ با تروریسم در کنار سوریه ایستاد در جنگ اقتصادی نیز در کنار این کشور خواهد ایستاد.

این منابع ایرانی تاکید کردند که تهران قصد دارد یک توافق همکاری راهبردی طولانی مدت همانند توافقاتی که با قدرت های جهانی امضا کرد با سوریه امضا کند و این مساله نشان می دهد که سوریه یک نقش اساسی در آینده در منطقه و جهان ایفا خواهد کرد و ایران از این نقش حمایت می کند.

این منابع همچنین اعلام کردند که امیرعبداللهیان در دیدارهایش با مقامات سوری درخصوص تحولات روابط سوریه و ترکیه رایزنی و بر حمایت از موضع دمشق در این زمینه تاکید کرد.

منابع ایرانی همچنین ادعای وال استریت ژورنال مبنی بر اختلاف تهران و دمشق بر سر قیمت نفت صادراتی و بالا بردن قیمت نفت از سوی ایران را تکذیب کردند.

این منابع می گویند که قیمت نفت صادراتی میان مقامات ارشد دو کشور هماهنگ شده است و هرگونه گزارشات در این خصوص غیر صحیح بوده و هدف از آن ها ضربه زدن به سفر موفق امیرعبداللهیان به دمشق است.

۳۱۱۳۱۱

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا