اخبار ورزشی

ادعای سرمربی سابق تیم ملی؛ برانکو به ایران برنمی‌گردد!

ادعای سرمربی سابق تیم ملی؛ برانکو به ایران برنمی‌گردد!

به گزارش خبرگزاری برگزیده؛ آخرین قهرمانی تیم ملی در جام ملت‌های آسیا در سال ۱۹۷۶ با حشمت مهاجرانی رقم خورده که پس از ترک ایران سال‌ها در امارات در حوزه فوتبال فعالیت کرده و از احترام ویژه‌ای هم در این کشور برخوردار است.
به بهانه حضور حشمت مهاجرانی در اردوی تیم ملی گفت‌وگویی با این مربی توسط “ایران ورزشی” انجام شده که در ادامه می‌خوانید.

* بازی اول را به شکلی خیلی خوب و با نتیجه‌ای پر گل از فلسطین بردیم، در این رابطه چه صحبتی دارید؟
در تورنمنت‌ها تنها بازی‌های اول ملاک نیست و با یک بازی نمی‌توانیم تیم را قضاوت کنیم اما آنچه مهم است تیم ما به زمین رفت که برنده باشد و برای بازی‌های بعدی‌مان روحیه‌ای خوب پیدا کند که در این رابطه خوشبختانه گل اول‌مان را خیلی زودهنگام زدیم و همین امر از نظر روحی برای بازیکنان‌مان خیلی خوب بود. از طرف دیگر بازیکنان‌مان می‌دانند در چه میدانی حضور پیدا کرده‌اند و برای تیم ملی قطعاً بهترین نمایش و بهترین بازی را انجام خواهند داد. ضمن اینکه ما باید بدانیم هر موفقیتی که برای تیم ملی کسب شود موجب شادی و نشاط در جامعه ما خواهد شد.

او با تاکید بر این نکته که نباید در این برهه به فکر انتقاد بود، اضافه کرده است: «تیم ملی ما هم خوشبختانه از بازیکنان خوب و با تجربه‌ای تشکیل شده و خوب هم آرایش شده است، از این رو ما نباید به دنبال نقاط ضعف و ایراد تیم‌مان باشیم چون الان وقت انتقاد نیست. تیم ملی ما صد درصد از گروهش صعود خواهد کرد و باید ببینیم در مراحل بعدی چه کار می‌کنیم، هر چند قدرت‌ها در آنجا خیلی به هم نزدیک هستند. ما فلسطین را راحت بردیم و پیش‌بینی این هم کار سختی نبود اما در جام ملت‌ها فقط یک تیم قهرمان می‌شود و همه مدعیان هم در این جام حاضر شده‌اند که قهرمان شوند، به همین دلیل کار راحتی پیش رو نداریم اما با تیم خوبی که داریم قطعاً می‌توانیم بهترین شانس‌ها را داشته باشد.»

* در دور بعد به احتمال فراوان با تیم کره باید بازی کنیم، فکر می‌کنید قادر به شکست یکی از مدعیان اصلی جام هستیم؟
در این رابطه حرفی برای گفتن ندارم. همه تیم‌ها کار کرده‌اند و به آسانی تسلیم نخواهند شد اما چیزی که می‌خواهم بگویم به این نکته بازمی‌گردد که برای بازی با کره عجله نکنید و صبر داشته باشید. از گروه‌مان تیم‌های ایران و امارات شانس بسیار بالایی برای صعود دارند و زمانی که ما سه بازی تیم ملی ایران را دیدیم حتماً بهتر می‌توانیم صحبت کنیم، از این رو فعلاً نمی‌توان با یک بازی در مورد تیم خیلی دقیق صحبت کرد. ما در مقابل فلسطین برتری مطلقی داشتیم اما الان زود است در مورد کره حرف بزنیم، تیمی که آن هم در بازی اولش مقابل بحرین با مشکلاتی مواجه شد اما در نهایت با نتیجه سه بر یک برنده شد.

* در خط حمله و فاز تهاجمی بازیکنان بسیار قوی‌ای داریم اما در فاز دفاعی کمی با مشکل مواجهیم!
ما برای موفقیت نیاز به هماهنگی بیشتری داریم اما الان موقع انتقاد نیست بلکه باید کمک کنیم تا تیم ملی‌مان مکان واقعی‌اش را پیدا کند. برای نیل به این هدف هم تماشاگر و بازیکن و کادر فنی و رسانه‌ها همگی باید دست به دست هم بدهند تا تیم ملی ما موفق شود، به همین دلیل هم الان زمان روحیه دادن است تا تیم ملی‌مان با موفقیت از زمین و بازی‌ها بیرون بیاید.

* در رابطه با حضور برانکو در پرسپولیس، از آنجا که در قطر هم حضور داشتید، صحبتی دارید؟
من فکر نمی‌کنم برانکو به ایران و پرسپولیس برگردد. من در مصاحبه‌ای که با تلویزیون عمان هم داشتم این نکته را بازگو کردم و تأکید کردم که گمان نمی‌کنم برانکو به ایران برگردد چون فکر می‌کنم مسائل و مشکلات خانوادگی دارد، ضمن اینکه به خاطر عملکرد خوبش فدراسیون عمان هم درصدد تمدید قرارداد او باشد، ضمن اینکه به نظرم کار کردن در تیم ملی راحت‌تر و بهتر از باشگاه باشد چون در تیم ملی نهایتاً در سال یک مربی باید دو یا سه بار اردو بگذارد و تیمش را آماده این مسابقات سازد اما در باشگاه در طول یک فصل مربی بیشتر زمانش را باید در اختیار باشگاه و بازیکنان تیمش باشد. برانکو مربی خیلی خوب و باتجربه‌ای است که شناخت خوبی از فوتبال ایران و جو حاکم بر مسائل حاکم بر جامعه و فوتبال ما دارد، مربی‌ای که به سهم خود تأثیرگذار هم بوده اما به دلایلی که گفتم فکر نمی‌کنم برانکو به پرسپولیس برگردد.
* بازی تیم ملی عمان مقابل تیم عربستان را دیدید؟
این بازی را به طور مستقیم ندیدم اما بعداً خلاصه لحظه‌های حساس و گل‌های دو تیم را دیدم. در این دیدار عمان از روی پنالتی به گل رسید و به دلیل فشار عربستان بازی به دفاع کشیده شد و در نهایت هم تیم عربستان به دلیل فشار زیادی که روی دروازه تیم عمان وارد ساخت به پیروزی رسید.

* قبل از بازی هم اتفاقاتی افتاده بود که موجب شده بود عربستان با حاشیه‌های زیادی وارد بازی شود!
بله سه بازیکن عربستان به مانچو گفته بودند که اگر ما ذخیره باشیم در تیم بازی نخواهیم کرد، که مانچو هم هر سه بازیکن را از تیم ملی برای بازی مقابل عمان کنار گذاشته بود، با وجود این تیم‌شان با وجود اینکه سه بازیکن اصلی‌اش را در اختیار نداشت خیلی خوب بازی کرد. تیم عربستان هم تیم خیلی خوب و خطرناکی است، هر چند هیچ تیمی ضعیف نیست. همانطور که تایلند را هم پیش‌بینی نکرده بودیم اما دیدیم که آنها هم تیم خوبی هستند. تیم ملی عراق هم تیم خیلی خوبی است و با عدنان درجال که قبلاً رئیس وزارت ورزش عراق بود و حالا رئیس فدراسیون عراق است و از دوستان قدیمی و صمیمی من است، خوب آماده شده و تیم خوبی را در اختیار دارد.

۲۵۸ ۲۵۸

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا