سیاسی

ارائه لوایح حمایت از هنرمندان، اصلاح قوانین گذرنامه و مبارزه با مواد مخدر

ارائه لوایح حمایت از هنرمندان، اصلاح قوانین گذرنامه و مبارزه با مواد مخدر

– اخبار سیاسی –

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری برگزیده های ایران، سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور درباره ضرورت ارائه لایحه اصلاح ماده ۲۵ قانون گذرنامه گفت: از آنجایی که افزایش مدت اعتبار گذرنامه یکی از خواسته‌های بحق شهروندان در طی سالیان اخیر بوده است و وزیر کشور و رئیس ستاد امور گذرنامه با ارائه پیشنهادی به هیئت دولت مقرر شد این خواست مردمی جامه قانون بپوشاند و مدت اعتبار گذرنامه از پنج سال به ده سال افزایش یابد.

لوایح دولت برای افزایش مدت اعتبار گذرنامه‌ها
وی افزود: یکی از وجوه مثبت این لایحه کاهش اعتبار مدت گذرنامه اشخاص کمتر از پانزده سال است و کاهش اعتبار دراین بخش به جهت تغییرات قابل توجهی است که در چهره اشخاص اتفاق می‌افتد و این موضوع موجبات جلوگیری از سردرگمی مراجع نظارتی و در نهایت مردم را فراهم می‌کند.

معاون امور مجلس رئیس‌جمهور همچنین درباره اصلاح بند(ب) قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی اظهارداشت: توسعه صادرات صنایع دستی فاخر ایرانی به عنوان صنایع دستی هویت بنیان، مستلزم فراهم ساختن بسترهای مناسب برای بازاریابی این محصولات در سطح جهانی است.

حسینی خاطرنشان کرد: به منظور تسهیل شرایط حضور هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی در رویدادهای بین المللی و تشویق حمایت از صدور آثار یادشده، دولت پیشنهاد اصلاح بند (ب) ماده ۱۱ قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی را در قالب یک لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.

وی درباره لایحه اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر نیز گفت: با توجه به گذشت ۳۵ سال از تصویب این قانون در مجمع تشخیص مصلحت نظام و تغییر و افزایش بسیاری از مواد مخدر و روان‌گردان و پیش سازها، اصلاح قانون به منظور روزآمد کردن قوانین ضروری به نظر می‌رسید.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا