بین الملل

اردوغان به مردم ترکیه فراخوان داد/ فریاد خواهیم زد

اردوغان به مردم ترکیه فراخوان داد/ فریاد خواهیم زد

به نقل از الجزیره، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه بار دیگر با انتقاد از جنایت‌های رژیم صهیونیستی و کشتار مردم غزه اعلام کرد رژیم صهیونیستی باید هر چه سریع‌تر از حالت جنون خارج شود و حملات شدید و کشتار کودکان و زنان فلسطینی در غزه را متوقف کند.

وی همچنین افزود: امروز همهٔ برادرانم را به راهپیمایی بزرگ فلسطین در فرودگاه آتاتورک استانبول دعوت می‌کنم، جایی که این فراخوان‌ها را قوی‌تر خواهیم کرد و فریاد خواهیم زد که در کنار مردم فلسطین در برابر ظلم اسرائیل ایستاده‌ایم.»

اردوغان پنج‌شنبه گذشته نیز در انتقاد از حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی و کشتار مردم غزه اعلام کرد که حملات بی‌امان جنگنده‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه «نه دفاع از خود که حملات وحشیانه‌ای است که غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد. وی همچنین گفت: بیش از ۱۲ تن بمب بر سر ۲.۳ میلیون انسان در غزه که منطقه‌ای بسیار پرتراکم است، فرو ریخته شده است. زنان و کودکان بی‌گناه بخش عمده قربانیان هستند، نمی‌توانیم در مقابل آنچه شاهد هستیم، ساکت بنشینیم.»

رئیس‌جمهور ترکیه با تأکید بر اینکه «آنچه در غزه اتفاق می‌افتد، فراتر از دفاع از خود است و به سمت ظلم و جنایتی وحشیانه و کشتار فلسطینیان کشیده شده» افزود: تمامی کشورهای غربی به جای دعوت به آرامش، از حملات اسرائیل حمایت می‌کنند، پس حقوق بشر کجاست؟

اردوغان با بیان اینکه «سکوت در مورد کشتار کودکان در غزه شرم آور است و هیچکس نمی‌تواند ما را در این موقعیت قرار دهد» گفت: همه کسانی که در قبال غزه سکوت می‌کنند، مسئولیت دارند، از جمله سازمان‌های بین المللی.

وی در ادامه افزود: آماده ایم هر کاری که برای آتش بس در غزه لازم است انجام دهیم. تلاش می‌کنیم با همکاری برادرانمان در مصر به غزه کمک کنیم

رئیس‌جمهور ترکیه با انتقاد از موضع غرب در بمباران مردم غزه گفت: چه اتفاقی باید در غزه بیفتد تا غرب خواستار آتش بس شود. کشورهای غربی به جای دعوت به خویشتن داری، از حملات اسرائیل حمایت بی قید و شرط می‌کنند.

۳۱۰۳۱۰

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا