اصفهان

ارسال لینک جعلی استعلام یارانه و برداشت از حساب شهروندان اصفهانی

ارسال لینک جعلی استعلام یارانه و برداشت از حساب شهروندان اصفهانی

به گزارش برگزیده از اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی اظهار کرد: با ارائه مرجوعه قضائی توسط تعدای از شهروندان مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی آنها پس از ورود به لینکی ناشناس جهت پرداخت کارمزد استعلام کد ملی سرپرست خانوار، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی در ادامه ابراز کرد: با انجام تحقیقات اولیه توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد متهم با ارسال پیامکی حاوی لینک جعلی درگاه بانکی به مالباختگان با عنوان یارانه شما قطع خواهد شد، اطلاعات بانکی شکات را دریافت و نسبت به برداشت غیرقانونی از حساب بانکی آنان اقدام می کرده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: با اقدامات تخصصی و فنی کارشناسان این پلیس، در نهایت کلاهبردار سایبری شناسایی و برای سیر مراحل قانونی به همراه پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

ویگفت: بر اساس اعلام سازمان هدمندسازی یارانه ها شهروندان صرفاً از طریق سامانه حمایت به آدرس hemayat.mcls.gov.ir اقدام به بررسی وضعیت دریافت یارانه یا ثبت اعتراض نسبت به عدم دریافت یارانه نمایند و از ورود به لینک های ارسالی از طریق پیامک های جعلی و ثبت اطلاعات هویتی و مالی خود در سایت هایمتفرقه خودداری کنند. مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا نیز به صورت ۲۴ساعته به نشانی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارشات شهروندان در فضای مجازی است.

۴۶

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا