سیاسی

اسلامی: آمار ثبت‌نام‌های مجلس خبرگان به ۲۶۵ نفر رسید

اسلامی: آمار ثبت‌نام‌های مجلس خبرگان به ۲۶۵ نفر رسید

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری برگزیده های ایران، محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران بیان کرد: تا ساعت ۱۴ امروز ۲۶۵ نفر برای شرکت در انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ثبت‌نام کردند.

سخنگوی ستاد انتخابات: داوطلبی ۲۲۱ نفر برای کاندیداتوری انتخابات مجلس خبرگان رهبری تا پایان روز پنجم ثبت‌نام

وی با اشاره به آمار سنی داوطلبان گفت: افراد دارای سنین ۴۰ تا ۵۰ سال ۳۳ درصد، ۵۰ تا ۶۰ سال ۲۸ درصد، ۶۰ تا ۷۰ سال ۲۸ درصد و ۷۰ سال به بالا نیز ۱۱ درصد متقاضیان را تشکیل می‌دهند. 

سخنگوی ستاد انتخابات کشور اظهار داشت: استان‌های هرمزگان، ایلام، زنجان، قزوین، قم، کردستان، خراسان جنوبی، سمنان، اصفهان و مازندران ده استان برتر از نظر استقبال هستند.

اسلامی اضافه کرد: ۶۱ درصد متقاضیان سابقه داوطلبی دارند و ۵۱ نفر از نمایندگان فعلی مجلس خبرگان نام‌نویسی کرده‌اند؛ هم‌چنین ۵۲ درصد داوطلبان سابقه ایثارگری دارند.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص فرایند بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: شب گذشته کلیه فرایند بررسی‌ها در هیأت‌های اجرایی به پایان رسید و از امروز بررسی نتایج اعلامی هیات‌های اجرایی به داوطلبان اعلام خواهد شد. کسانی که عدم احراز در هیات‌های اجرایی داشتند از فرمانداری‌های مربوطه نتایج را به صورت مکتوب یا پیامکی و یا حضوری دریافت می‌کنند و شیوه اعلام در اختیار فرماندار است که با توجه به میزان داوطلبان آن حوزه، تشخیص می‌دهد چه شیوه‌ای را برای ابلاغ داشته باشد. به‌عنوان مثال در شهر تهران به علت تعداد بالای داوطلبان، به صورت پیامکی اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: اگر داوطلب به عدم احراز صلاحتیش اعتراض داشته باشد، باید منتظر باشد و از ۲۱ آبان تا ۲۴ آبان از ساعت ۸ الی ۱۸ به صورت غیرحضوری و از از طریق مراجعه keshvar.moi.ir وارد سامانه وزارت کشور شده و به لینک قسمت میز خدمت شورای نگهبان مراجعه کرده و اعتراض خود را ثبت خواهد کرد. 

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا