اخبار روز

افشاگری شبکه اسرائیلی: اشتباه نتانیاهو؛ عامل غافلگیری اسرائیل در طوفان الاقصی

افشاگری شبکه اسرائیلی: اشتباه نتانیاهو؛ عامل غافلگیری اسرائیل در طوفان الاقصی

– اخبار بین الملل –

 به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برگزیده های ایران، براتی در این ویدیو، افشای بردارد امنیتی اشتباه بنیامین نتانیاهو را امری بسیار مهم دانست. نتانیاهو، در این جلسه مدعی می شود که دو نبرد شمشیر قدس و انتقام آزادگان تمامی ظرفیت های نظامی حماس و جهاد اسلامی فلسطین را در برابر این رژیم از بین برده و آنها دیگر هرگز علیه منافع اسرائیل دست به اقدام نظامی نخواهند زد. 

 

.

 

 انتشار این فایل صوتی ضمن گسترش نارضایتی های اجتماعی نسبت به عملکرد امنیتی کابینه نتانیاهو، وی را در جایگاه متهم ردیف اول شکست اطلاعاتی اسرائیل در روزهای نخست عملیات طوفان الاقصی معرفی می نماید.

 برخی تحلیلگران معتقدند این افشاگری نشان می دهد نتانیاهو به ماه های پایانی عمر خود رسیده است.

همزمان با جنگ به نظر می رسد برخی شخصیت های نزدیک به نتانیاهو درصدند او را از مسئولیت مبرا سازند و شکست را بر دوش دیگر مقامات بیندازند.

این درحالیست که تا کنون دست کم چهار مقام ارشد اسرائیلی به غافلگیری این رژیم اعتراف کرده و حاضر به پذیرش سهم خود در این شکست کم سابقه شده اند. هرتسی هالوی، فرمانده ارتش، بتصلائل اسموطریچ، وزیر دارایی، رونن بار، رئیس شین بت و آهارون هالیوا، رئیس اطلاعات ارتش تا کنون به این شکست اذعان کرده اند.

با این وجود نتانیاهو هنوز از پذیرش مسئولیت خود طفره می رود وقصد دارد معترضان و سران ارتش را مقصر جلوه دهد.

تحلیل اشتباه نتانیاهو مبنی بر اینکه ظرفیت نظامی حماس و جهاد اسلامی در جنگ های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۳ از میان رفته زمینه را برای غافلگیری اسرائیل و تحمل تلفات سنگین مهیا کرده است.

 

تحلیلگر صهیونیستی: عملیات طوفان الاقصی طرح دو ساله اسرائیل برای اشغال غزه را به باد داد
پاسخ به ۳ سوال مهم درباره طوفان الاقصی؛ ویژگی‌های عملیات، آمار تلفات دو طرف و سناریوهای آتی جنگ
فرمانده نامرئی حماس و طراح “طوفان الاقصی” کیست؟‌

 

برخی تحلیل گران سرنوشت نتانیاهو را با موشه دایان، وزیر جنگ پیشین این رژیم مقایسه می کنند که در جنگ شش روزه ۱۹۶۷ عامل پیروزی خیره کننده این رژیم بود ولی تحلیل نادرست او از شرایط در برهه قبل از جنگ یوم کیپور ۱۹۷۳ همه اعتبار او را از میان برد.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا