بین الملل

الفیاض در مراسم تشییع شهدای الحشد الشعبی: آمریکا با آتش بازی کرد

الفیاض در مراسم تشییع شهدای الحشد الشعبی: آمریکا با آتش بازی کرد

مراسم تشییع پیکرهای شهدای تجاوز اخیر آمریکا به غرب عراق، امروز (یکشنبه، ۴ فوریه) با حضور خیل عظیمی از مردم و نیروهای سازمان الحشد الشعبی و برخی مقامات سیاسی این کشور از جمله وزیر بهداشت و رئیس سازمان الحشد الشعبی برگزار شد.

رئیس سازمان الحشد الشعبی، فالح الفیاض با حضور در مراسم بزرگداشت و تشییع پیکرهای شهدای منطقه «القائم» و عکاشات تصریح کرد که آمریکا با هدف قرار دادن الحشد الشعبی با آتش بازی کرد و این تجاوز بی‌پاسخ نخواهد ماند. آمریکا در این تجاوز مستقیما نیروهای الحشد الشعبی را هدف قرار داد.

وی افزود که خون نیروهای الحشد الشعبی نشان دهنده جایگاه و منزلت عراق است، اجازه نخواهیم داد که این خون‌ها ارزان شمرده شود. الحشد الشعبی مایه افتخار نیروهای مسلح و همه عراقی‌است. کشور ما باید از حضور بیگانگان پاک شود.

دولت عراق، ظهر شنبه اعلام کرده بود که در حمله بامداد شنبه آمریکا، منطقه‌های عکاشات و القائم در غرب این کشور و چند نقطه غیرنظامی در مجاورت این مناطق توسط جنگنده‌های آمریکایی هدف قرار گرفت و طی آن ۱۶ نفر از جمله چند غیرنظامی شهید و ۲۵ نفر دیگر مجروح شدند و به برخی ساختمان‌های مسکونی و اموال شخصی مردم خسارت وارد شد.

«محمد شیاع السودانی»، نخست‌وزیر عراق در واکنش به شهادت شماری از نیروهای الحشد الشعبی و غیرنظامیان این کشور در حملات آمریکا، عزای عمومی اعلام کرد و وزارت خارجه عراق، بعدازظهر شنبه، اعلام کرد که کاردار سفارت آمریکا در بغداد را احضار و اعتراض بغداد را به وی ابلاغ کرد.

واشنگتن بامداد شنبه (به وقت تهران) اعلام کرد که جنگنده‌هایش ۸۵ موضع را در خاک عراق و سوریه در واکنش به کشته شدن ۳ نظامی این کشور طی روزهای اخیر هدف حمله قرار دادند.

۳۱۱۳۱۱

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا