چهارمحال و بختیاری

امروز کرونا قربانی نداشت/ ۱۵ ابتلای جدید به کووید_۱۹ در چهارمحال و بختیاری

به گزارش برگزیده های ایران از شهرکرد، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، سید راشد جزایری، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری کماکان یک‌هزار و ۷۵۹ نفر است.

وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۶ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته‌اند که از این تعداد ۲۶ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۱۱ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۴ نفر از بستری‌شدگان مشکوک به کووید_۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد.

جزایری ادامه داد: هم اکنون ۶۵ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۳۹ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری‌شان هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۶ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند، تأکید کرد: با تزریق واکسن در مقابل ویروس منحوس کرونا از سلامت خود و عزیزانمان محافظت کنیم.

بروجن کماکان در وضعیت زرد کرونایی

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری اظهارداشت: هم اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان بروجن در وضعیت زرد و شهرستان‌های اردل، بن، سامان، فارسان، شهرکرد، لردگان، کوهرنگ، کیار و خانمیرزا در وضعیت آبی هستند.

وی تصریح کرد: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شروع موج ششم بیماری کرونا، تهدید جدی سلامتی و جان خود و عزیزانمان را در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/۳۳۳۹/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا