علمی و فناوری

انتقاد تند پریسا تبریز، مدیر ایرانی گوگل از اپل

انتقاد تند پریسا تبریز، مدیر ایرانی گوگل از اپل

به گزارش برگزیده، به نقل از زومیت، پریسا تبریز با انتشار پستی در ایکس گفت: «من با موزیلا شدیداً موافقم؛ اپل در مورد پشتیبانی از مرورگر وب یا انتخاب موتور در iOS جدی نیست. استراتژی آن‌ها بیش از حد محدودکننده است و به‌طور معنادار باعث ارائه‌ی حق انتخاب واقعی برای توسعه‌دهندگان مرورگر نخواهد شد.»

موزیلا قبلاً گفته بود با توجه به اینکه موتورهای مرورگر جایگزین فقط برای اتحادیه‌ی اروپا هستند، باید دو مرورگر جداگانه‌ی فایرفاکس بسازد.

iOS ۱۷.۴ که در حال حاضر در مرحله‌ی بتا به سر می‌برد به اپلیکیشن‌های iOS اجازه می‌دهد تا از موتورهای مرورگر رقیب WebKit در اتحادیه‌ی اروپا استفاده کنند.

تمامی مرورگرهای امروزی در سیستم‌عامل iOS مجبور به استفاده از موتور WebKit هستند، چون اپل موتورهایی مثل کرومیوم را ممنوع کرده است. استفاده از WebKit یعنی بسیاری از قابلیت‌ها و افزونه‌های اصلی مرورگرهایی مثل کروم، در آیفون کار نمی‌کنند.

همه‌ی شرکت‌ها منابع مالی و مهندسی کافی برای توسعه‌ی دو مرورگر جداگانه و جدید ندارند. یکی از شرکت‌هایی که می‌تواند این کار را انجام دهد گوگل است که در نظر دارد موتور Blink و کرومیوم را به iOS بیاورد؛ هرچند با اظهار نظر مدیر کروم چیزی قطعی نیست.

۵۸۵۸

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا