یزد

انتقاد نماینده یزد از راه اندازی صنایع بدون دریافت مجوز

انتقاد نماینده یزد از راه اندازی صنایع بدون دریافت مجوز

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران از یزد، محمدصالح جوکار در نماز جمعه این هفته اشکذر با اشاره به مشکلات پیرامون شهرستان اشکذر، گفت: مهندسی مسیر برای توسعه استان خوب نبود و اگر امروز هزاران تن مواد آلاینده بر سر ما فرو می ریزد ناشی از عملکرد گذشته خودمان است.

وی با تاکید بر اینکه مسیر توسعه استان یزد در آینده باید تغییر کند، اظهار داشت: برای هر شهرستان سند آمایش داریم که بر اساس آن باید عمل کنیم، عمل به قانون در خصوص راه اندازی صنایع باید ملاک مسئولان باشد. در جایی که صنایع آلاینده نباید برپا شود باید از متولی آن که محیط زیست است استعلام صورت گیرد و تعیین تکلیف باید از سوی این سازمان باشد.

نماینده یزد و اشکذر با بیان اینکه خواسته به‌حق مردم باید انجام شود، افزود: متاسفانه برخی بدون مجوز و با داشتن پول و زور برخی صنایع را راه اندازی کردند در صورتی که از ابتدا باید مجوزها و مسیر قانونی برای ایجاد صنایع طی شود نه اینکه ابتدا ساختمان سازی کنند و سپس به دنبال مسیرهای بعدی باشند.

جوکار گفت: اگر قرار بر سرمایه گذاری در شهرستان اشکذر باشد باید صنایع پیشرفته و بدون آلاینده مد نظر قرار گیرد و فارغ التحصیلان دانشگاهی به جای کارگران ساده مشغول به کار شوند.

وی با تاکید بر اینکه مدیران نباید تحت فشار شخص یا گروه قرار گیرند، عنوان کرد: اعلام کردیم صنایعی که مجوز نگرفتند و ساختمان سازی کردند محیط زیست کارشناسی عمل کند و حتی تحت فشار نباید قرار گیرد زیرا این امر اصلا معنا ندارد و مدیری که نتواند اساس نامه سازمان خود را حفظ کند، مدیر نیست باید برود و استعفا دهد.

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا