اخبار روز

انفجار شدید در جمع خبرنگاران در مزار شریف/تعدادی کشته و مجروح شدند

انفجار شدید در جمع خبرنگاران در مزار شریف/تعدادی کشته و مجروح شدند

خبرگزاری صدای افغان(آوا) در توئیتی نوشت که دفتر نمایندگی این خبرگزاری و مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف، هدف انفجار گرفته است.

صدای افغان نوشت: این رویداد صبح امروز در جریان برپایی یک همایش فرهنگی و تقدیر از خبرنگاران رخ داده‌است. شماری از خبرنگاران و شرکت‌کنندگان در این همایش از جمله چند تن از اعضای دفتر مرکز تبیان و خبرنگاران آوا زخمی شده‌اند و دست کم دو نفر نیز جان باخته اند.

هویت جان باختگان و زخمی‌ها مشخص نیست؛ اما گفته می‌شود شماری از خبرنگاران نیز در میان زخمیان هستند.

در زمان وقوع انفجار ۲۵ خبرنگار در مراسم حضور داشته‌اند.

همچنین بر اساس گزارش صدا افغان، انفجار قوی بوده و هنوز از میزان دقیق تلفات احتمالی خبری در دست نیست. نیروهای امنیتی در محل وقوع رویداد و نیز اطراف بیمارستان حضور دارند و اجازه پوشش خبری مستقیم این حادثه را نمی‌دهند.

به گزارش رسانه افغانستانی طلوع نیوز، شاهدان عینی می‌گویند که این انفجار زمانی رخ داده است که خبرنگاران در یک برنامه خبری گردهم آمده بودند. هنوز مقام‌های محلی در این باره چیزی نگفته‌اند.

خبرنگار طلوع‌نیوز که در این انفجار بطور سطحی مجروح شده است، می گوید که شمار زخمی‌ها زیاد است.

به گفته خبرنگار این رسانه افغانستان، شمار زیادی از خبرنگاران و عالمان دین و برخی از مسوولان محلی در این نشست حضور داشتند. زخمی‌ها به بیمارستان منتقل شده اند. به گفته‌ی او، نیروهای امنیتی به محل رویداد رسیده‌اند.

تا کنون درباره علت این انفجار و ماهیت آن خبری منتشر نشده و هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت آن را برعهده نگرفته است.

در ماه ها و هفته ها اخیر، گروه تروریستی داعش مسئولیت بخش عمده حملات و انفجارهای تروریستی در افغانستان را برعهده گرفته است و حکومت طالبان مدعی است که درحال مبارزه با این گروه تروریستی است.

۳۱۱۳۱۱

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا