فرهنگ و هنر

اهدای تندیس شهید دریاقلی سورانی به شهردار هیروشیما+فیلم

اهدای تندیس شهید دریاقلی سورانی به شهردار هیروشیما+فیلم

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری برگزیده های ایران؛ به دعوت گروه صلح طلب هیروشیما تعدادی از جانبازان و هنرمندان یاور موزه صلح تهران در مراسم سالگرد بمباران اتمی شهر هیروشیما شرکت و دهمین دوره جشنواره مردمی  فیلم صلح و دوستی ایران و هیروشیما را نیز برگزار کردند.

 

.

 

در این سفر، گروه  ایرانی طی دیدار با شهردار هیروشیما به مناسبت بیستمین سالگرد روابط ایجادشده بین جانبازان شیمیایی ایران و صلح طلبان هیروشیما و نیز تداوم دهمین سالگرد برپایی جشنواره فیلم صلح؛ تندیس شهید دریاقلی سورانی را به دست جانباز محسن ضرغامی به شهردار و سه تن از افراد زحمتکش گروه موست  اهدا کردند.

لازم به ذکر است که برای اولین بار در مراودات فرهنگی بین موزه صلح تهران و صلح طلبان هیروشیما در حاشیه مراسم یاد بود فاجعه  بمباران اتمی هیروشیما،  محسن شریفیان نیز به اجرای قطعاتی از موسیقی جنوب پرداخت که مورد توجه مردمان محلی و صلح دوستان شرکت کننده قرار گرفت. در جشنواره امسال فیلم‌های  یدو ، درخت گردو ، موقعیت مهدی و معجزه بناسان در دو شهر توکیو و هیروشیما به نمایش در آمده و مورد نقد و بررسی مخاطبان ژاپنی قرار گرفت.

هنرمندان و شرکت کنندگان ایرانی این سفر عبارت بودند از پرویز پرستویی (بازیگر) محمد حسین مهدویان ( کارگردان و بازیگر)، هادی حجازی فر(کارگردان و بازیگر ) مالک سراج ( بازیگر ) احمد یوسف زاده ( نویسنده جانباز و آزاده) مهرداد افراسیابی ( فیلمبردار )، عادل معمارنیا ( فیلمبردار )، محسن شریفیان ( موسیقیدان و نوازنده ) حبیب احمدزاده ( نویسنده و کارگردان ) محمد مهدی دادمان ( مدیر فرهنگی ) زینب احمدزاده ( نویسنده ) و بیژن عبدالکریمی ( نویسنده و استاد فلسفه دانشگاه ) حضور داشتند.

احمدزاده: مخاطب نوجوان قهرمان‌های افسانه بناسان را فراموش نمی‌کند/ پرویز پرستویی تلفنی حاضر شد

 

نمایش این چهار فیلم ایرانی در دو برنامه  متفاوت (جشنواره صلح و دوستی ایران و هیروشیما ) در شهر هیروشیما و بصورت مجزا با نام  ( هفته فیلم‌های ایرانی) در شهر توکیو انجام شد. پشتیبانان اصلی برگزاری این جشنواره‌ها به ترتیب  گروه صلح طلب موست از هیروشیما، موزه صلح تهران، حوزه هنری کشور بودند که در این راستا مساعدت دکتر سعادت سفیر و سفارت  ایران در توکیو  و نیز همکاری بی‌دریغ رایزنی فرهنگی  ایران در این کشورصورت پذیرفت.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا