اخبار ورزشی

اهمال داخلی‌ یا شیطنت هندی‌ها؛ طلای آسیا چگونه از دست دوندگان ایران پرید؟

اهمال داخلی‌ یا شیطنت هندی‌ها؛ طلای آسیا چگونه از دست دوندگان ایران پرید؟

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران، اولین دوره رقابت دوی نیمه ماراتن قهرمانی آسیا روز گذشته به میزبانی کشور امارات و در شهر دبی برگزار شد و سه نماینده ایران به نام‌های صابر چرخی، منصور بیات و محمدجعفر مرادی به ترتیب در رده‌های چهارم، ششم و هشتم ایستادند.

پایان دوره سرپرستی افشین داوری در فدراسیون دوومیدانی

با وجود کسب این رتبه‌ها، خبری از نام تیم ایران در بخش تیمی نبود؛  آن هم در حالی که تیم کشورمان می‌توانست به واسطه عملکرد سه ملی‌پوش اعزامی به مدال طلا برسد و جایزه ۲۰ هزار دلاری را به خود اختصاص دهد. گفته شد که این اتفاق به دلیل عدم ثبت‌نام صورت گرفته، اما مدیر تیم‌های ملی دوومیدانی نظر دیگری در این باره دارد.

هادی سپهرزاد در این خصوص به خبرنگار برگزیده های ایران گفت: نامه‌ای از کنفدراسیون آسیا برای فدراسیون ایران مبنی بر برگزاری اولین دوباره مسابقه نیمه ماراتن ارسال شد. بر همین اساس، یک اردو به کمک اسپانسر برگزار کردیم و یک رکوردگیری هم صورت گرفت تا ورزشکار اعزامی مشخص شود. قرار بود یک نفر در این مسابقه شرکت کند، اما نامه آمده بود که اگر ۳ نفر از یک کشور شرکت کنند، جایگاه آن کشور در بخش تیمی نیز  محاسبه می‌شود. به همین دلیل دو نفر دیگر را به لیست اضافه کردیم.

وی ادامه داد: با توجه به رتبه‌هایی که بچه‌ها داشتند، فکر می‌کردیم که در بخش تیمی اول شده‌ایم، اما ظاهراً شیطنتی از سوی مسئولان برگزاری صورت گرفته و تیم ما در رنکینگ قرار نگرفت. در برگه گفته بودند که حضور ۳ نفر از یک کشور به منزله شرکت در بخش تیمی هم است. در واقع ما در هم بخش تیمی و هم انفرادی شرکت کردیم، اما در آنجا گفتند چرا نام ایران در بخش تیمی قرار ندارد. این اتفاق در حالی رخ داد که ما اسامی را برای دبیر کنفدراسیون آسیا ارسال کرده بودیم و گفتیم که اینها اعضای تیم ایران هستند. حالا اینکه چرا این شیطنت انجام شده، واقعاً نمی‌دانم.

سپهرزاد عنوان کرد: مسئول فنی مسابقه یک فرد هندی بود و با توجه به اینکه تیم این کشور در رده دوم قرار گرفت، چنین اقدامی را انجام داد. به کنفدراسیون آسیا و فدراسیون جهانی شکایت کردیم. موضوع ساده است؛ وقتی ۳ ورزشکار از یک کشور در مسابقات هستند، یعنی آن کشور می‌خواهد در بخش تیمی هم شرکت کند. حتی هزینه مازاد مربوط به حضور در بخش تیمی را هم دادیم. فعلاً که آنها این اتفاق را گردن نماینده ما می‌اندازند و ما هم آنها را مقصر می‌دانیم. فکر می‌کنم این مسئول هندی از نفوذ خود استفاده کرده و این کار را انجام داده است.

مدیر تیم‌های ملی دوومیدانی گفت: بزرگترین اشتباه در این باره از سوی کنفدراسیون آسیا صورت گرفت. وقتی در برگه ارسالی به آنها نوشتیم که تیم ایران در مسابقه شرکت می‌کند، یعنی این که نفرات اعزامی در قالب تیمی هم قرار دارند و ما طبق پروتکل‌های اعلام شده از سوی کنفدراسیون آسیا عمل و آن حداقل‌ها را در خصوص شرایط حضورمان رعایت کردیم.

سپهرزاد تصریح کرد: می‌دانستیم که جایی در میان نفرات اول تا سوم در بخش انفرادی نداریم، به همین دلیل در بخش تیمی شرکت کردیم. باور کنید که اگر این اتفاق یعنی قهرمانی تیم ایران رخ نمی‌داد، هرگز چنین شرایطی پیش نمی‌آمد. ما اول شدیم و هندی‌ها که انتظار این مسئله را نداشتند  این کلک را زدند. کاری که آنها کردند، از نگاه خودشان قانونی بود، اما از نگاه ما غیر معمول بود، چون آنها باید کارها را نسبت به نامه ارسالی از سوی فدراسیون ایران انجام می‌دادند.

وی در خصوص از دست رفتن جایزه ۲۰ هزار دلاری برای تیم ایران گفت: وقتی یک تیم در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت می‌کند و روی سکو قرار می‌گیرد، پاداش آن به فدراسیون می‌رسد؛ درست مثل همان اتفاقی که در رشته‌های دیگر مثل فوتبال هم رخ می دهد. در اینجا هم بخش عمده ای از این پاداش برای سه ورزشکار اعزامی بود که متأسفانه این اتفاق رخ داد.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا