کردستان

اُمیکرون به کردستان رسید/ شناسایی اولین مورد مبتلا به کرونای اُمیکرون در سنندج

بهروز اخوان در گفت‌وگو با خبرنگار برگزیده های ایران در سنندج اظهار کرد: با توجه به مثبت اعلام‌شدن تست کرونای یکی از شهروندان سنندجی به سویه امیکرون از سوی مرکز مدیریت بیماری‌ها، از شهروندان انتظار می‌رود پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و عدم حضور در مجامع را جدی گرفته و نسبت به تکمیل تزریق واکسیناسیون در اسرع وقت اقدام نمایند.

طبق اظهارات معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، حال عمومی بیمار یادشده مساعد است و به همراه خانواده در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

اخوان با بیان اینکه خطر انتشار سویه امیکرون بسیار جدی و حائز اهمیت است، ادامه داد: جهت جلوگیری از گسترش بیماری، اطرافیان بیمار مبتلا به این سویه نیز از نظر وجود علائم بیماری بررسی و از ۱۵ نفر نمونه جهت تشخیص ملکولی PCR تهیه شده که تا این لحظه مورد مثبت جدیدی شناسایی نشده است.

وی تصریح کرد: با وجود کاهش تعداد مبتلایان به کرونا و همچنین تعدادجانباختگان، اما خطر شیوع کرونا بخصوص سویه امیکرون در کشور همچنان بالاست.

این مقام مسئول با بیان اینکه سرایت‌پذیری امیکرون چند برابر بیشتر از دلتا است، اضافه کرد: این سویه نسبت به گونه‌های قبلی، درصد بیشتری از کودکان و جوانان را درگیر می‌کند و همواره با قدرت سرایت‌پذیری بالایی در جمع‌های خانوادگی انتشار می‌یابد.

اخوان با اشاره به اهمیت واکسیناسیون عمومی در تامین سلامت جامعه گفت: به افرادی که تاکنون به هر دلیل برای دریافت واکسیناسیون مراجعه نکرده‌اند توصیه می‌شود برای حفظ سلامت خود و افراد جامعه هر چه زودتر نسبت به دریافت واکسن کرونا اقدام کنند،  همچنین افرادی که دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، لازم است نسبت به تزریق دُز دوم و سوم در مراحل بعدی اقدام کنند.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۰/ ق


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا