اقتصادی

این بار «بی‌ام‌و» از روی «تویوتا» کپی کرد!/ عکس

این بار «بی‌ام‌و» از روی «تویوتا» کپی کرد!/ عکس

تینا مزدکی: در مدل سال ۲۰۲۵ بی‌ام‌و Z4، این خودرو با گیربکس دستی هم در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت. این خودرو با قیمت ۳۵۰۰ دلار با نام «Handschalter» ارائه می‌شود؛ رنگ «San Remo Green» فقط در نسخه گیربکس دستی موجود خواهد بود و همچنین یک رنگ BMW Individual به نام Frozen Deep Green Metallic با قیمت ۲۹۵۰ دلار موجود است. این نسخه از بی‌ام‌و یعنی Z4 دستی از مارس ۲۰۲۴ به فروش خواهد رسید.

این بار «بی‌ام‌و» از روی «تویوتا» کپی کرد!/ عکس

این اقدام بی‌ام‌و درست مانند اقدام تویوتا برای بازگرداندن آپشن شش سرعته به GR سوپرا برای مدل سال ۲۰۲۳ بود، چراکه بی‌ام‌و پس از مدت طولانی گیربکس دستی را به محصول خود بازگرداند. گیربکس بین هر دو خودرو مشترک است، اما به گفته BMW، هر کدام دارای اتصالات و بوش‌های تنظیم متفاوتی هستند. چیز دیگری که در Z4 با سوپرا مشترک است، این است که دفترچه راهنما فقط در نوع موتور ۳.۰ لیتری شش سیلندر خطی که BMW آن را M40i می‌نامد در دسترس خواهد بود.

این بار «بی‌ام‌و» از روی «تویوتا» کپی کرد!/ عکس

راه انداختن ماشین با سه پدال گاهی اکثر اوقات هزینه کمتری دارد اما اگر بخواهید این خودرو را با سه پدال داشته باشید باید هزینه بیشتری بپردازید. در واقع ایده بی‌ام‌و این است که اگر چنین چیزی می‌خواهید، قطعا به Z4 اسپرت‌تری احتیاج دارید و این خودرو در نهایت Z4 3500 دلار قیمت خواهد داشت. این خودرو شامل دیفرانسیل M با کنترل الکترونیکی است که روی همه M40i Z4 عرضه می‌شود. فرمان نیز مجددا تنظیم شده است تا کارآمدی بیشتر برای راننده داشته باشد. نسخه دستی نیز دارای تنظیمات چرخ‌های پلکانی با چرخ‌های ۱۹ اینچی در جلو و چرخ‌های ۲۰ اینچی برای عقب است.

این بار «بی‌ام‌و» از روی «تویوتا» کپی کرد!/ عکس

به گفته بی‌ام‌و، Z4 دستی قرار نیست به تعداد محدود ساخته شود. سازنده در حال برنامه‌ریزی برای ساخت این خودرو به هر تعداد که مردم مایل به خرید هستند است. ب‌ام‌و می‌گوید انتظار می‌رود اولین نسخه‌های دستی Z4 در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ وارد تولید شوند.

منبع: caranddriver

۲۲۷۳۲۳

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا