بین الملل

بالا گرفتن انتقادها از نیروهای مسلح آذربایجان در باکو/ چرا گلندیل را پاکسازی نکردید؟/ چرا پرچم را در خانکندی بالا نبردید؟

بالا گرفتن انتقادها از نیروهای مسلح آذربایجان در باکو/ چرا گلندیل را پاکسازی نکردید؟/ چرا پرچم را در خانکندی بالا نبردید؟

به گزارش برگزیده کانال نیروهای مسلح آذربایجان در همین باره نوشت:

از ۲۰ سپتامبر، واقعیت جدیدی در آذربایجان در حال شمارش معکوس است. اقدامات ضدتروریسم برق آسای آذربایجان، بقایای گروه نظامی ارمنی در قره باغ را که بر خلاف تمامی توافقات، پس از نوامبر ۲۰۲۰ در خاک آذربایجان باقی مانده بود، نابود کرد. 

کانال نیروهای مسلح آذربایجان همچنین از انتقاد برخی کارشناسان و رسانه ها بابت عدم ورود به خانکندی گلایه کرد و نوشت: برخی فقط بلدند قر بزنند و ناله کنند!

این رسانه در ادامه نوشت: وقتی آذربایجان در سال ۲۰۱۶ ارتفاعات لهله‌تپه را بازپس گرفت، چنین کارشناسانی انتقاد می کردند و می گفتند: «چرا اینقدر خوشحالید؟ چه شده؟، شوشا برگردانده شد؟ وقتی شوشا برگردانده شد، موضوع انتقاد و قر زدن تغییر کرد: “چرا به پیشروی ادامه ندادیم؟” حالا یک سری انتقادات نابجای جدید وجود دارد: “چرا بعد از اولین جلسه در یولاخ پرچم را بر بلندای خانکندی به اهتزار در نیاوردید؟”

کانال نیروهای مسلح آذربایجان نوشت: این هنوز یک پیروزی کامل نیست، باید قاپان و مغری را می گرفتیم؟ «باید وارد ایروان می‌شدیم، آن وقت پیروزی حساب می‌شد؟!» و به هر حال، چرا آذربایجان در گلندیل پاکسازی انجام نداد؟

اما به طور جدی، ما چنین وظیفه ای نداشتیم – به هر خانه در خانکندی حمله کنیم و در نبردهای خیابانی شرکت کنیم. آذربایجان عملیات ضد تروریستی انجام داد.  زیرساخت های نظامی قره باغ را ویران کردیم – بقایای آن (و تعداد کمی از حملات آذربایجان جان سالم به در بردند) تسلیم و خلع سلاح شدند. کنترل جاده ها و ارتفاعات مهم را به دست گرفتیم.  نه تنها به این دست یافتیم – خود حکومت ارمنستان شکست را پذیرفت. و نمایندگان آن خود به مذاکرات در یولاخ رساندند.

و در حالی که برخی تلاش می‌کنند پیروزی را بی‌ارزش کنند، ما این جمله رئیس جمهور الهام علی اف را در ذهن خود نگه می‌داریم: «من می‌دانم کی و چگونه باید انجام دهم».

کدام یک از ما حتی یک ماه پیش، وقتی در خانکندی حتی نمی خواستند کلمه “ادغام مجدد” را بشنوند، می توانست تصور کند که هیئتی از ارامنه قره باغ مطیعانه به یولاخ بیایند؟ چه کسی پیش از سال ۲۰۲۵ انتظار پیشرفت جدی و بزرگ در قره باغ را داشت؟ چه کسی دیگر در ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰ می تواند باور کند که مدتی بیشتر بگذرد و آذربایجان شوشا را آزاد کند؟

۳۱۱۳۱۱

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا