سیاسی

بانک‌ها در پرداخت وام نهضت ملی مسکن کوتاهی می‌کنند

بانک‌ها در پرداخت وام نهضت ملی مسکن کوتاهی می‌کنند

– اخبار سیاسی –

جعفر قادری نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برگزیده های ایران، درباره بررسی طرح نهضت ملی مسکن، اظهار کرد: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن کوتاهی می‌کنند که این موضوع یکی از مسائلی است که مشکلاتی را در اجرای این قانون به وجود آورده است.

وی افزود: متاسفانه بانک‌ها در زمینه پرداخت تسهیلات تکلیفی به درستی عمل نمی کنند و همین موضوع مردم را دچار مشکلات بسیار زیادی کرده است.

نماینده شیراز در مجلس ادامه داد: لازم است تا مجلس و به ویژه کمیسیون اقتصادی به عنوان کمیسیون تخصصی از بعد نظارتی به موضوع ورود کرده و بررسی کند که مشکل بانک‌ها چیست و چرا بانک‌ها در این زمینه کوتاهی می‌کنند؟

وی افزود: «دولت درحال‌حاضر در شرایطی است که اگر بخواهد برای بانک‌ها خط اعتباری باز کند، خود آن باعث افزایش پایه پولی و حجم نقدینگی و تورم می‌شود. دولت باید تمرکز خود را بر بحث واگذاری زمین بگذارد؛ در گام اول باید بحث تامین زمین حل شود و به مرور تورم کاهش پیدا کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر دوباره افزایش پایه پولی و در نتیجه تورم شدیدتر داشته باشیم، مشکلات جدی تری به وجود خواهد آمد.

قادری با بیان اینکه مجلس به دنبال تسهیل در ساخت مسکن برای اقشار ضعیف و کم درآمد است، گفت: در زمان بررسی جزئیات لایحه برنامه نیز مصوباتی داشتیم از جمله اینکه شرایط ساخت مسکن در اراضی غیردولتی فاقد کاربری مسکونی برای اجرای طرح های حمایتی ساخت مسکن تعیین شد؛ علاوه بر این وزارت راه شهرسازی مکلف به زمینه سازی و تسهیل دسترسی به مسکن مناسب به ویژه برای افراد واجد شرایط، شد، همچنین بر اساس مصوبه نمایندگان مجلس از طریق سامانه طرح های حمایتی مسکن به متقاضیان واجد شرایط برای ساخت مسکن زمین واگذار خواهد شد.

انتهای‌ پیام/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا