بین الملل

بایدن به ترامپ فحش می‌دهد!

بایدن به ترامپ فحش می‌دهد!

به گزارش برگزیده، طبق گفته‌های یکی از دستیاران نزدیک «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا به شرط آنکه نامش فاش نشود، بایدن در حین صحبت‌های خصوصی، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا را با الفاظی رکیک توصیف می‌کند؛ واژه‌هایی که با تصویری که بایدن سعی دارد به عنوان «شخصی علاقه‌مند برای از بین بردن بی‌تمدنی و خصومت در سیاست» از خود برجای بگذارد، همخوانی ندارد.

نشریه پالتیکو نوشت که این الفاظ رکیک بایدن هم‌چنین می‌تواند حاکی از «عصبانیت» او نسبت به دونالد ترامپ باشد؛ رئیس‌جمهور سابقی که در رقابت‌های انتخابات ۲۰۲۰ توسط بایدن شکست خورد و شاید در انتخابات ۲۰۲۴ مجبور شود، مجددا با او رقابت کند.

به گزارش ایسنا، این مسئله که بایدن دل خوشی از ترامپ ندارد، هرگز بر هیچکس پوشیده نبوده اما این عصبانیت و نارضایتی ظاهرا در ماه‌ها و روزهای اخیر به خصوص به دلیل پیروزی‌های دونالد ترامپ در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواهان در ۲ ایالت آیووا و نیوهمپشایر افزایش پیدا کرده است.

کاخ سفید از اظهار نظر در این خصوص خودداری کرده اما کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ این اظهارات بایدن را مورد انتقاد قرار داده است.

«کریس لاکیویتا» مشاور ارشد کارزار انتخاباتی ترامپ گفت: این مایه شرمساری است که جو بایدنِ فاسد هم علنا و هم در خفا چنین بی‌احترامی‌هایی می‌کند. البته این غافلگیرکننده نیست که بایدن به چهل و پنجمین رئیس‌جمهور آمریکا درست همانطور که به مردم آمریکایی بی‌احترامی می‌کند، بی‌احترامی کند.

این در حالی است که «جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در مصاحبه با سی‌ان‌ان ضمن انتقاد از شخصیت ترامپ، به حرف‌های رکیک بایدن درباره رئیس‌جمهور سابق آمریکا واکنش نشان داد و گفت: بایدن درست به هدف زد!

او در ادامه افزود: البته مشکل فقط شخصیت دونالد ترامپ نیست. او شایستگی کافی برای ریاست‌جمهوری ندارد. شخصیت او ناخوشایند است اما بسیاری می‌گویند «ما می‌توانیم با شخصیت او کنار بیاییم» اما ترامپ اصلا متوجه وظایف ریاست‌جمهوری نیست به خصوص در حوزه امنیت ملی. او به اندازه کافی در چهار سال اول یاد نگرفت و قطعا از آن زمان تا کنون هم چیزی یاد نگرفته است.

۳۱۱۳۱۱

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا