فرهنگ و هنر

بحرانی: سرکوبی فساد یهودیانِ اسرائیل نزدیک است / یهودیان با قدرت‌های جنّی بر عالم سیطره دارند

بحرانی: سرکوبی فساد یهودیانِ اسرائیل نزدیک است / یهودیان با قدرت‌های جنّی بر عالم سیطره دارند

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری برگزیده های ایران، شهریار بحرانی نویسنده و کارگردان سینما در برنامه «به افق فلسطین» درباره چرایی انتخاب فیلم ملک سلیمان گفت: درباره علت ساخت فیلم ملک سلیمان  این روزها پاسخش نزدیک تر به ذهن می آید. بحث فلسطین و اورشلیم و ماجراهایی که در ملک سلیمان بود، یک مرکزیتی دارد. ماجرای بنی اسرائیل در این منطقه، یک گلوگاهی به سمت ظهور است؛ یعنی بشریت باید از این منطقه عبور کند. بشریت برای اینکه بتواند این غده سرطانی را بردارد،‌ باید خودش را آماده کند. خدا هم صحنه سازی می کند،‌ هرچند صحنه ها خیلی دردناک است؛ علتش این است که انسان ها بیدار شوند، ما که خفته هستیم، بیدار شویم. ما یک دفعه مواجه شدیم با یک وحشی گری و سبوعیتی که ما را از خواب بیدار می کند. از حالت جنگ عادی خارج است؛ نسل کشی و کودک کشی است. بیمارستان ها و خبرنگاران را می زنند. به هیچ کس رحمی ندارند. ماجرا چیست؟  

ملک سلیمانی فشرده شده ماجرای اصلی ظهور است

وی افزود: ملک سلیمان ماکتی از ماجرای ظهور است. گویی خداوند در ماجرای رسولان الهی خود، اتفاقی را رقم می زند که فشرده شده‌ی ماجرای اصلی ظهور است؛ یعنی انسان باید با بدی ها و شرارت ها مواجه شود، همان انسانی که در خواب غفلت است؛ طبق حدیث «النَّاسِ نِیَامٌ فَإِذَا مَاتُوا انْتَبَهُوا»؛ یعنی انسان ها خوابند، وقتی می میرند، بیدار می شوند. اگر اینطور باشد، نیاز است انسان ها وارد گذرگاه هایی شوند و ماجراهای سختی را بگذرانند تا به خودشان بیایند. در ماجرای سلیمان نبی در همین منطقه این نمونه را داشتیم.

بحرانی گفت: جالب است بدانیم نام اورشلیم، «ایلیا» بوده است. مولا امیر المؤمنین علیه السلام می فرمایند تنها کسی که نامش در تاریخ ایلیاست، من هستم. کسی هم تاکنون نتوانسته این نام را مصادره کند. قبل از اینکه تغییر اسم دهد، این شهر به دلیل معجزات سلیمان و پدر بزرگوارشان حضرت داود علیهما السلام که هر دو جزو تابعین امیرالمؤمنین علیه السلام بودند، به ایلیا شهرت داشت. الواحی هم از ایشان یافت شده که ارادتشان به آن حضرت را نشان می دهد؛ یعنی این شهرمان را از او داریم.

کتیبه سلیمان(ع) که روی آن نام «پنج تن آل‌عبا» است + عکس

این کارگردان سینما با طرح این مسئله که چرا یک پیغمبر یهودی را باید می ساختیم، گفت: خیلی ها به ما می گفتند اگر می خواهید بسازید، چرا روابط عاطفی با همسرشان را نمی سازید که همه فیلم ها دارند؟ چرا ماجرای بلقیس را نمی سازید؟ خب ما گام به گام باید جلو برویم. اولِ داستانمان، یک کشوری است که دست رسول بزرگواری است و این کشور دچار فتنه شیطان است. فتنه به چه صورت؟ آدم ها تحت تأثیر شیطانند و خداوند به سلیمان علیه السلام وحی می کند اگر تو ملک بی بدیلی می خواهی از جنس آنچه در آخرالزمان توسط منجی پایانی رقم می خورد، یک ماجراهایی پیش رو داری. آن ماجراها چیست؟ شرارت ها و بدان و بدی ها را باید به تسخیر در بیاوری، وگرنه حکومت الهی محقق نمی شود؛ حکومت تو مثل جسد بی جان است و دوام ندارد. ما مراحل نزدیک شدن عالم شیاطین و جنیان را به ملک می بینیم؛ فتنه ها را می بینیم. این فتنه ها توسط شیاطین جنی و انسی رقم می خورد و هر دو گروه با هم همکاری می کنند تا سلیمان نبی علیه السلام را سرنگون کنند و حکومت را از بین ببرند که با نور ایلیا و قدرت های الهی و اهل بیتی، این ماجرا باز می گردد.  کل این ماجرا به این خاطر است که ما در پیش روی خود چنین ماجرای بزرگی را داریم؛ یعنی سرکوبی فساد اول بنی اسرائیل در زمین که در سوره اسراء است. این فساد اول بنی اسرائیل یعنی چه؟ مگر بنی اسرائیل در کل زمین فساد می کند؟ ما می بینیم بله، الان حدود صد و خورده ای سال است که علنی کلیدش خورده شده است. یهود یک جمعیت کوچکی از مردم کره زمین است، این را بر عهده گرفته است. البته وقتی می گوییم یهود، اکثریت یهودیتی که صهیونیست هستند، وگرنه یهودیان پاک و با تقوایی هستند که دل آزرده این ماجراها هستند.

اشغال فلسطین مبتنی بر یک رهاورد آخرالزمانی است / آموزه نجات در صهیونیسم نژادمحور است

بحرانی افزود: ماجرای فساد در أرض در سوره اسراء جزو مراحل و مقاطع پیش روی ما در راستای ظهور است. یعنی خداوند برنامه دارد انسان را وارد مراحلی کند؛ مرحله اول این است که فسادی که یهودیان به وجود آوردند، محو شود. خیلی ها می گفتند شما دارید به ماجرای این کشور غاصب مشروعیت می دهید. گفتیم موضوع این نیست، ماجرا باید حل شود. این کشور به این شکل، یک کشور شیطانی و دروغینی است. کشوری است که خداوند به خاطر رفتار یهودیان با پیامبران بزرگ الهی، آنها را سرزنش می کند. خداوند در قرآن از زبان داود علیه السلام و عیسی بن مریم علیهما السلام آنها را لعنت می کند. خود این کشور غاصب حدود ۱۰ میلیون جمعیت بیشتر ندارد که حدود ۷ میلیون آنها صهیونیست ها هستند. برخی هم در غرب هستند. به نسبت جمعیت زمین، یک دهم درصد هستند؛ یعنی هیچی نیستند. کم اهمیت و قدرت هستند. پس چطور است که توانستند تمام مراکز قدرت و اقتصاد جهان را در دست گرفتند؟ در زمینه اسلحه سازی و ایجاد جنگ و فتنه و فساد سر آمدند. در فرهنگ و رسانه و سینما و تئاتر اینها بودند و هستند. از بس یهودیان از شرق اروپا به آمریکا رفتند، آنجا را سرزمینی یهودی کردند. یک تعداد زیادی هم یهودیان فراماسونر به غرب رفتند و هالیوود را در اختیار گرفتند؛ یعنی این صنعت نوپا را از ابتدا نشانه گرفتند. یک تعدادی از اینها مثل وارنرها ملقب به مغول های سینما شدند. وقتی سینما را از لحظه اول در اختیار داشتند، تمام داستان های درون سینما را اینها به وجود آوردند.

برنامه یهودیان برای حیازدایی و گسترش سرگرمی در زمین

وی با اشاره به اینکه اگر جبهه حق قدرت داشت سینما را در دست می گرفت، نوع قصه گویی و نوع استفاده از این ابزار خیلی بهتر بود، گفت: به هر حال کل روندی که ایجاد کردند، اول از همه حیازدایی بود. اروپاییان و مسیحیان از ابتدا حجب و حیا داشتند. متأسفانه کل دنیا را آغشته به بی حیایی و بی عفتی کردند. حتی خود سرگرمی حربه خطرناکی است. سرگرمی غفلت است، همان لهو و لعبی است که خداوند در قرآن به آن اشاره می کند. انسان را از معنویت و اصول اولیه مذهبی و فطری اش دور می کند. در زمینه سیاسی، تمام سیاست مداران تحت سلطه اینها هستند. قبلاً با لابی های خود دور سیاستمداران را می گرفتند و حالا کم کم به حد وزرای اصلی می رسند و کم کم دستور می دهند که رئیس جمهور هم باید از اینها باشد.

بنی اسرائیل شیاطین را به وکالت گرفتند

کارگردان فیلم مریم مقدس با اشاره به آیاتی از سوره اسراء گفت: در آیه دوم ویژگی خاصی از بنی اسرائیل را می خوانیم. خداوند می فرماید «وَ آتَیْنَا مُوسَى الْکِتَابَ وَجَعَلْنَاهُ هُدًى لِبَنِی إِسْرَائِیلَ أَلَّا تَتَّخِذُوا مِنْ دُونِی وَکِیلًا؛ یعنی و ما به موسی کتاب دادیم و آن را برای بنی اسرائیل وسیله هدایت قرار دادیم [و در آن کتاب، آنان را به این حقیقت راهنمایی کردیم] که جز مرا [که خدای یگانه ام] وکیل و کار ساز نگیرید.» این آیه عصاره تورات است. خداوند در تورات چه چیزی قرار داده است؟ به بنی اسرائیل گفته شما وکیلی غیر از خدا نگیرید. پس اینها وکیلی غیر از خدا می گرفتند. یعنی اینها با نیروهای شیطانی در ارتباطند. با طلسمات مواجهند. با این قوا بود که این جمعیت کوچک توانستند فساد روی زمین را بر پا کنند. شما از روش رفتارشان این مسئله را می بینید؛ واقعاً اینها وحشی اند،‌ شیطانند. شیطان های انسی هستند. شیاطین جنی اینها را حمایت می کنند. رفتارهایی که اینها انجام می دهند، توجیهی ندارد. خوشبختانه در فطرت های مردم دنیا چنان اثر می گذارد که رفته رفته به جایی می رسند که منزوی می شوند. در این زمان است که خداوند در همان آیه ۵ سوره اسراء می فرماید «فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ أُولَاهُمَا بَعَثْنَا عَلَیْکُمْ عِبَادًا لَنَا أُولِی بَأْسٍ شَدِیدٍ فَجَاسُوا خِلَالَ الدِّیَارِ ۚ وَکَانَ وَعْدًا مَفْعُولًا؛ پس هنگامی که [زمان ظهور] وعده [عذاب و انتقام ما به کیفر] نخستین فسادانگیزی و طغیان شما فرا رسد، بندگان سخت پیکار و نیرومند خود را بر ضد شما برانگیزیم، آنان لابه لای خانه ها را [به طور کامل و با دقت] جستجو می کنند؛ و یقیناً این وعده ای انجام شدنی است.» خداوند ان بندگان را به خود نسبت می دهد که طبق حدیث همان تابعان اهل بیتند. اینها سراغ یهودیان می روند تا آنها را گوشمالی دهند. در احادیث هم توضیحاتی در این باره است. پس مسئله سرکوبی اسرائیل موضوع نزدیکی است.

فصل جدیدی از استفاده از قدرت‌های شیطانی و جنی با ظهور اسرائیل

بحرانی با تصریح بر اینکه اینطور نیست که «شاید امام این جمعه بیاید شاید» گفت: نیاز بشر است که مقاطع مختلفی را بگذراند، آزمایش های متعددی را بگذراند تا خودش را آماده ظهور کند. پیام اصلی فیلم این بود که دنبال سلیمان زمان خودتان بگردید. او را پیدا کنید و به او متمسک شوید، ولایتمدار شوید. این کار شما را نجات می دهد. بعضی از کسانی که بیرون از سرزمین ما هستند، قدر ولایت فقیه را بیشتر از خود ما می دانند. چرا؟ چون هر روز در سختی هستند و آنها می فهمند. ما در رفاه هستیم و شاید یادمان می رود. اما نجات بشر،‌ با ولایت است.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا