اخبار ورزشی

بدشانسی فغانی با تصمیم عجیب فدراسیون؛ داور ایرانی از فینال آسیا دور شد!

بدشانسی فغانی با تصمیم عجیب فدراسیون؛ داور ایرانی از فینال آسیا دور شد!

به گزارش خبرگزاری برگزیده؛ فغانی که در این دوره از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا به عنوان یکی از داوران بین‌المللی کشور استرالیا حضور پیدا کرده، به عنوان یکی از باتجربه‌ترین و آماده ترین داوران فوتبال آسیا شانس مناسبی برای قضاوت بازی فینال خواهد داشت.

به گزارش ورزش سه، این داور ایرانی با وجود تجربه بالایی که دارد، اما نسبت به دوره‌های گذشته جام ملت‌ها از شانس کمتری برای سوت زدن در فینال برخوردار است. فغانی که دوشنبه‌شب در مسابقه عراق و اردن در یک هشتم نهایی سوت می‌زند، در صورتی که ایران یا استرالیا به فینال آسیا برسند نمی‌تواند در این دیدار قضاوت کند.

اگر داور فینال جام ملت‌های ۲۰۱۵ در دوره‌های قبلی این تورنمنت فقط در صورت رسیدن ایران به فینال شانس سوت زدن در دیدار پایانی را از دست می‌داد، حالا او به عنوان یکی از داورانی که از کشور استرالیا به AFC معرفی شده و البته اصالت ایرانی دارد، در صورتی که هر یک از تیم‌های ایران و استرالیا به فینال شانس قضاوت در این بازی را کاملا از کف می‌دهد.

نکته قابل توجه اینکه اگر هردو تیم ایران و استرالیا به نیمه نهایی هم برسند(با توجه به شرایط جدول)، عملا فغانی شانس قضاوت در نیمه نهایی را نیز نخواهد داشت.

در شرایطی که تیم داوری ایران شامل موعود بنیادی‌فر، سعید قاسمی و علیرضا ایلدروم قطر را ترک کردند و دیگر شانسی برای قضاوت ندارند، حالا فغانی هم در مراحل بعدی مسابقات از شانس کمتری برای قضاوت برخوردار می‌شود. موضوعی که یکبار دیگر تصمیم چند ماه قبل کمیته داوران برای خروج نام فغانی از لیست داوران بین‌المللی ایران را زیر سوال می‌برد.

۲۵۸ ۲۵۸

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا