اخبار ورزشی

برنامه کمیته المپیک برای اعزام رشته‌های توپی بانوان به هانگژو چیست؟

به گزارش خبرنگار ورزشی برگزیده های ایران، ستاد عالی بازی‌های آسیا به صورت منظم جلسات خود را برای اعزام تیم‌ها به بازی‌های آسیایی هانگژو برگزار می‌کند. تاکنون در خصوص اعزام ۲۶ رشته تصمیم نهایی اتخاذ شده اما مقامات ورزشی کشورمان هنوز در مورد شرکت رشته‌های توپی بانوان به نظر قطعی نرسیده‌اند، هر چند به نظر می‌رسد در مورد اعزام بسکتبال ۳ نفره نظرات مثبت است.

پیمان فخری سرپرست کاروان کشورمان در بازی‌های آسیایی هانگژو، در مورد تعیین تکلیف اعزام ۴ رشته‌ای که شانس مدال در بازی‌های آسیایی ندارند، عنوان کرد: مسئولان رشته‌های تنیس، سه گانه، بدمینتون و اسکواش در جلسات حاضر شدند و گزارشات کارشناسی از آنها اخذ شد. نتیجه این جلسات به ستاد عالی بازی‌ها برده می‌شود و آنجا تصمیم‌گیری خواهد شد. جلسات خوبی داشتیم و امیدوارم که بتوانند مسافر بازی‌های آسیایی باشند.

وی در مورد رشته‌های تیمی بانوان گفت: حضور رشته‌هایی که مدال می‌گیرند یا شانس کسب مدال را دارند نهایی شدند. رشته هندبال و  والیبال بانوان قطعی نشده‌اند.

رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی در مورد اینکه معاون بانوان وزارت ورزش عنوان کرده ۲ رشته تیمی به بازی‌ها اعزام می‌شوند، خاطرنشان کرد: اطلاعی در مورد این عدد ندارم و تصمیم گیری در این مورد نشده است. جلسات ستاد عالی بازیها اجرایی‌تر و کاربردی‌تر جلو می‌رود. هر چه جلو برویم مباحث بیشتری در این زمینه مطرح و تصمیم گیری می‌شود. هر دو هفته یکبار قرار شد در مورد این مباحث تصمیم گیری کنیم. 

سرپرست کاروان ایران در پاسخ به این پرسش که چه زمانی سهمیه رشته‌ها برای حضور در بازی‌ها مشخص می شود؟ تاکید کرد:در مورد این مسئله مطمئنا تا آخرین فرصتی که داریم صبر می کنیم. ستاد عالی بازی‌ها، تصمیم گیری نهایی را در خرداد و تیر خواهد گرفت.

فخری در پاسخ به این پرسش که امکان دارد بازی‌های آسیایی به تعویق بیفتد، تصریح کرد: بازی‌ها قطعا در تاریخ اعلام شده برگزار می‌شود. تجربه المپیک نشان دنیا از این مسیر کرونا گذشت و قطعا بازی‌ها برگزار می‌شود.

وی در مورد اینکه جلسات ستاد عالی بازی‌ها دیر شروع شد نیز گفت: جلسات خوبی در ستاد عالی بازی‌ها داشتیم. جلسات کارشناسی انجام می‌شد و کار نخوابیده بود. اکنون هم به عنوان سرپرست کاروان خوشحالم کار اجرایی‌تر پیش می‌رود.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا