فرهنگ و هنر

برگزاری جشنواره «مادر و کودک» با همکاری مناطق ۲۲گانه

برگزاری جشنواره «مادر و کودک» با همکاری مناطق ۲۲گانه

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران؛ معاون امور هنری و اوقات فراغت شهرداری تهران با اعلام خبر برگزاری جشنواره «مادر و کودک» اظهارکرد: به دلیل مناسب بودن فضای بوستان بانوان برای مادران و کودکان در منطقه ۱۶ ، نخستین جشنواره «مادر و کودک» در این بوستان در حال برگزاری است.

پریسا موسی‌‏نژاد با اشاره به اهداف این جشنواره افزود: فراهم سازی زمینه ارتقای سلامت جسمی و روحی مادران و کودکان، ایجاد زمینه مناسب جهت پرورش و رشد کودکان از لحاظ عاطفی، حسی و حرکتی وهمچنین شناختی از طریق بازی‌های ورزشی، اجرای فعالیت‌های هنری و فکری از طریق بازی‌های گروهی با همسالان، گسترش و توسعه بازی‌های ورزشی و فعالیت‌های مختلف در بوستان‌های بانوان و در واقع افزایش نشاط اجتماعی مادر و کودک در سطح جامعه از اهداف مهم این جشنواره است.

وی با اشاره به روند ثبت نام شهروندان در این جشنواره خاطرنشان کرد: بعد از نامه نگاری با مناطق ۲۲گانه ، اطلاع رسانی و انتشار پوستر از طریق مناطق انجام شد و ثبت نام‌ها صورت گرفت. از هر منطقه ۱۲۰ نفر شرکت کننده در این جشنواره به ثبت رسیده که استقبال بی نظیر بوده است.

زنان و خانواده ,

موسی‏‌نژاد ادامه داد: در جشنواره «مادر و کودک»، گذرهای مختلفی طراحی شده است؛ مثل گذرهای بازی‌های مادر و کودک، فعالیت‌های فرهنگی، بازی‌های فکری  و همچنین غذاهای سالم.

وی یادآورشد: گروه «نفس‌های تازه شهر» هم که جزو گروه‌های مخاطب اداره کل امور زنان و خانواده هستند، در این جشنواره حضور دارند.  همچنین در کنار گذرهای مختلف، ایستگاه‏های محیط زیست، بازی‏‌های فکری، خوردنی‎های سالم و…. در نظر گرفته شده است. شرکت کنندگان در این جشنواره می توانند از امکانات فضای ورزشی بوستان بانوان با ۵۰ درصد تخفیف بهره‏مند شوند.

پایان پیام/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا