سیاسی

بیانیه جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد درباره کشتار مردم غزه

بیانیه جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد درباره کشتار مردم غزه

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برگزیده های ایران، جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی درباره کشتار مردم غزه توسط رزیم صهیونیستی، بیانیه ای خطاب به دبیر کل سازمان ملل متحد و سایر نهادهای بین المللی صادر کرده اند.

بیانیه اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد استان تهران در محکومیت جنایات غزه

متن بیانیه به شرح زیر است:

عالیجنابان آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد
واکلاف بالک، رئیس شورای حقوق بشر  
«وولکر ترک»، کمیسر عالی حقوق بشر
و اُدره آزوله مدیرکل یونسکو

این‌نامه را درباره موضوعی بسیاراضطراری برای‌شما می‌نویسیم. همانگونه‌که مع‌الاسف‌مستحضرید، تجاوزات و جنایات سبعانه رژیم اشغالگر اسرائیل در سرزمین‌های فلسطین اشغالی بویژه در غزه، صلح و امنیت جهانی را به مخاطره انداخته‌است و بیم آن می‌رود که با ادامه آن مردم و نیروهای‌مقاومت”بی‌تاب” و “عصبانی” شوند و بحران‌جاری به مرحله غیرقابل کنترلی برسد؛ بنابراین این نامه را با هدف درخواست مداخله مسئولانه و فوری‌عالیجنابان برای توقف تجاوزات و پاسخگوکردن متجاوزان اشغالگر می‌نویسیم.

اکنون بیش از۷۵ سال از اشغالگری و جنایات رژیم صهیونیستی اسرائیل در فلسطین اشغالی می‌گذرد. در این هفت دهه ، بیش از ۷ میلیون فلسطینی آواره و بیش از ۱۰۰ هزار نفر شده‌اند که دهها هزار نفر از آنها فقط کودکان هستند. کشتارهای دسته‌جمعی، تخریب خانه‌ها و مزارع مردم، دستگیری و شکنجه مردان و زنان و حتّی کودکان، تحقیر و توهین به کرامت ملت فلسطین، هتک حرمت مکرر به مقدسات اسلامی از جمله مسجدالاقصی تنها بخشی از این جنایات و اعمال خلافی است که رژیم اشغالگر در حق مردم فلسطین مرتکب شده است.

در دور جدید جنایات این رژیم در نواز غزه نیز ، شاهد فاجعه انسانی و وقایعی دردناک هستیم؛ هر روز صدها زن، کودک و سالخورده هدف قرار می‌گیرند و تاکنون تعداد زیادی از مسلمانان و مسیحیان در مناطق اشغالی حتی در بیمارستان ، کلیسا، دانشگاه و مدارس مجروح و شهید شده‌اند؛ سیستم پزشکی و درمانی نوار غزه در آستانه فروپاشی کامل است و امدادرسانی به مجروحان مختل شده است. طیف گسترده‌ای از جنایات کیفری بین‌المللی مانند جنایت جنگی، جنایت علیه بشریت، پاکسازی قومی و نژادی ، نسل‌کشی، محاصره و محبوس‌نمودن ،حملات‌عمدی برضد غیرنظامیان، حملات عمدی به سوی اهداف غیرنظامی، حملات عمدی علیه کارکنان و تجهیزات خدمات‌بشردوستانه، بمباران و حمله به شهرها و روستاها و نقاط مسکونی، حملات عمدی به ساختمان‌های‌مذهبی و آموزشی و بیمارستان‌ها، بکارگرفتن سلاح‌های مسموم‌کننده یا سمی و تحمیل گرسنگی اجباری بر غیرنظامیان در سطح گسترده و به صورت مستمر درحال‌وقوع است .

اشغالگران همچنین با جانبداری بی‌قید و شرط برخی کشورهای غربی به‌ویژه ایالات متحده آمریکا ، با قطع آب و برق و سوخت غزه و تهدید به اینکه هیچ‌کس در نوار غزه در امان نخواهد بود و تهدید به اینکه “نوارغزه بیش از آنکه به کمک‌های بشردوستانه نیاز داشته باشد به بمب و مواد منفجره نیاز دارد”، عملا وجدان‌های‌مردم‌دنیا و فلسفه‌تاسیسی و اصول‌سازمان‌های حقوق‌بشری را به‌مبارزه طلبیده‌اند.

در چنین شرایطی و با نظرداشت سابقه سیاه و طولانی رژیم صهیونیستی در ارتکاب شنیع ترین و شدیدترین جنایات بین‌المللی علیه فلسطینیان، از جمله در دیریاسین ، صبرا و شتیلا و اخیرا حمله به بیمارستان المعمدانی، در خصوص وقوع فاجعه انسانی بزرگ دیگر در فلسطین اشغالی هشدار می‌دهیم و مسئولیت سازمان‌های بین المللی بویژه شخص دبیرکل سازمان ملل متحد را برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و بر حذرداشتن رژیم اشغالگر متجاوز از ادامه سبعیت و کشتار و تخریب در غزه ، متذکر می‌شویم و از عالیجانبان درخواست می‌کنیم با محکوم کردن فوری هرگونه اقدام خلاف حقوق بین‌الملل رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین، از دولت‌های عضو سازمان ملل متحد بخواهید که از هر گونه مساعدت و همراهی به طرف متجاوز اشغالگر که به مثابه همدستی در جنایات ارتکابی بوده و موجد مسئولیت بین‌المللی آنها خواهد بود،خودداری‌کنند.

همچنین از شما عالیجنابان که مسئولیت اساسی در رابطه با مسائل مرتبط با وضعیت موجود دارید، انتظار می‌رود تا نهایت مساعی خود را، از جمله برای اتخاذ و یا پیشبرد اقدامات زیر، بکار بگیرید:
۱. ورود شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل متحد با هدف وادار کردن رژیم صهیونیستی اسرائیل برای پابان بخشیدن به اشغال و تجاوز و پایبندی به تعهدات بین‌المللی خود در چارچوب رژیم حقوق بشر بین‌المللی و حقوق بشردوستانه بین‌المللی
۲. برگزاری نشست فوری و فوق العاده شورای حقوق بشر و صدور قطعنامه قاطع و مؤثر علیه رژیم اسرائیل
۳. رفع محاصره مردم نوار غزه و ارسال کمک‌های فوری بشردوستانه شامل غذا، آب، دارو و تجهیزات پزشکی و همچنین تامین سوخت و برق
۴. فراهم کردن امکان حضور امدادگران و پزشکان و پرستاران برای حضور در غزه
۵. تشکیل دادگاه بین‌المللی برای محاکمه عاملان جنایتکار رژیم اسرائیل بویژه نتانیاهو علیه مردم بی‌پناه و بی‌دفاع فلسطین  
۶. برآورد خسارت وارده به غزه و دریافت غرامت از رژیم اسرائیل
۷. تحریم تسلیحاتی جامع علیه رژیم اسرائیل؛
۸. تامین زیر ساخت ها و تجهیزات وارسال اقلام لازم برای دانش آموزان و دانشجویان غزه
۹.اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از تکرار تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی  
۱۰. و پایان بخشیدن به اشغال و به رسمیت شناختن حق تعیین سرنوشت مردم مظلوم فلسطین و تحقق تشکیل دولت مستقل فلسطینی در تمام آن سرزمین به پایتختی قدس شریف

  استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش برگزیده های ایران، این بیانیه به دفتر سازمان ملل متحد در تهران تحویل داده شده است.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا