بین الملل

بیانیه وزرای دفاع آمریکا و انگلیس درباره موج سوم حملات به یمن

بیانیه وزرای دفاع آمریکا و انگلیس درباره موج سوم حملات به یمن

به گزارش برگزیده، وزارت دفاع آمریکا در بیانیه خود مدعی شد که حملات نیروهای آمریکایی و انگلیسی به اهداف یمن، ۱۳ مکان ذخیره سازی سلاح را هدف قرار داده است.

پیش از این منابع آمریکایی گفته بودند که آمریکا و انگلیس با ۳۵ حمله به ۱۳ هدف را در نقاط مختلف یمن مورد حمله قرار داده‌اند.

به گزارش فارس، در ادامه بیانیه پنتاگون با بیان اینکه در دفاع از جان انسان‌ها و جریان آزاد تجارت در یکی از مهم ترین آبراه های جهان تردید نخواهیم کرد، ادعا شده است که حملات اخیر باعث اختلال بیشتر و کاهش توانایی‌های “شبه نظامیان تحت حمایت ایران” شده است.

پنتاگون در ادامه تاکید کرده که این پیامی به حوثیهای یمن است که اگر حملات خود به کشتیهای بین المللی را متوقف نکنند با پیامدهای آن مواجه خواهند شد.

وزارت دفاع آمریکا در عین حال مدعی شده که واشنگتن به دنبال تشدید تنشها در منطقه نیست.

وزیر دفاع انگلیس نیز با بیان اینکه حملات یمنیها به کشتی‌های تجاری و نظامی در دریای سرخ غیرقانونی و غیرقابل قبول است از مشارکت نیروی هوایی سلطنتی این کشور در دور سوم حملات به یمن خبر داده است.

گرنت شاپس گفته: ما موفق شدیم سکوهای پرتاب و مکان‌های ذخیره‌سازی شرکت کننده در حملات حوثی‌ها را هدف قرار دهیم.

وزیر دفاع انگلیس در ادامه مدعی شده که حملات آمریکا و انگلیس به وخامت بیشتر توانایی‌های انصارالله یمن منجر شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس درباره جزئیات این حملات از قول مقامات آمریکایی نوشته که ناوهای گراولی و کارنی با شلیک موشکهای تاماهاک در این حملات شرکت کردند و انگلیس با جنگنده‌های تایفون به مواضع یمن حمله کرده است.

مقامات آمریکایی همچنین می‌گویند که ناو هواپیمابر آیزنهاور نیز به سمت یمن موشک شلیک کرده است و بیش از ۲۰ جنگنده از این ناو برای مشارکت در حمله به پرواز درآمده‌اند.

۳۱۱۳۱۱

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا