فارس

تاکید بر خدمت‌رسانی فوری به مردم مناطق سیل‌زده جنوب فارس

به گزارش برگزیده های ایران از شیراز، در پی وقوع سیل در برخی مناطق جنوب کشور و استان فارس، با دستور سرپرست دانشگاه، تیم های بهداشتی در این مناطق حضور یافتند.

سید وحید حسینی با اشاره به دستور وزیر بهداشت در این زمینه به روسای دانشگاه های علوم پزشکی شیراز، کرمان، هرمزگان و زاهدان در پی وقوع سیلاب در مناطق جنوب کشور گفت: در اثر بارش های اخیر در سطح استان فارس، مناطقی از توابع شهرستان های مهر و لارستان دچار سیلاب شده که مجموعه سلامت استان نیز برای خدمت به مردم این مناطق به حالت آماده باش درآمد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز از حضور تیم های بهداشتی دانشگاه در روستای جونیو از توابع شهرستان مهر به دلیل وقوع آبگرفتگی برخی منازل خبر داد و اظهار کرد: در منطقه بیرم از توابع شهرستان لارستان نیز تعدادی منازل با مشکل آبگرفتگی مواجه شدند که تیم های بهداشتی در سریع ترین زمان ممکن در کنار مردم این مناطق حضور یافته و کار نظارت بر سلامت مواد غذایی و آب آشامیدنی را آغاز کرده اند.

وی با اشاره به آب گرفتگی یکی از مراکز بهداشتی درمانی منطقه بیرم افزود: در همین راستا تجهیزات این مرکز به فضای دیگر انتقال یافت و با تلاش های انجام گرفته، ارائه خدمات بهداشتی کار واکسیناسیون در این منطقه نیز پیگیری و مجدد آغاز شده است؛ همچنین با توجه به تلف شدن تعدادی دام در این منطقه، با حضور کارشناسان بهداشت محیط بر دفن بهداشتی دام ها نیز نظارت لازم صورت گرفت.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از برنامه ریزی برای حضور تیم های سلامت روان در این مناطق خبر داد و با اعلام آمادگی مراکز درمانی استان تاکید کرد: رسالت نخست مجموعه بهداشت و درمان استان، تامین سلامت مردم در تمامی شرایط و به ویژه در بحران هاست که در این مسیر، تیم های بهداشتی و درمانی همواره در کنار مردم هستند.

انتهای پیام/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا