اصفهان

تردد در تمام محورهای اصفهان برقرار است/ رانندگان زنجیر چرخ به همراه داشته باشند

مریم تاکی، رئیس اداره مدیریت راه‌های استان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار برگزیده های ایران در اصفهان با اشاره به وضعیت راه‌های استان اصفهان اظهارداشت: با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی از ساعت ۱۲ شب گذشته تا این لحظه، شاهد بارش برف و باران به خصوص در غرب، شمال غرب و جنوب استان هستیم.

رئیس اداره مدیریت راه‌های استان اصفهان افزود: در حال حاضر در محورهای شهرستان‌های غربی استان همچون فریدن، فریدونشهر، گلپایگان و خوانسار، شاهین‌شهر، میمه شاهد بارش باران و برف هستیم.

وی با تأکید بر اینکه بارش در مناطق کوهستانی استان به صورت برف است، بیان کرد: در حال حاضر محور داران- الیگودرز در محدوده پل نوغان و محور دامنه- خوانسار در محدوده گردنه خوانسار با بارش برف مواجه هستند.

تاکی با اشاره به اینکه در جنوب استان در محورهای شهرستان سمیرم صبح امروز با بارش باران روبه‌رو بودیم که اکنون قطع شده است، عنوان کرد: با وجود بارش باران و برف تردد در تمام محورهای استان به صورت ایمن و روان برقرار و هیچ محوری مسدود نیست.

رئیس اداره مدیریت راه‌های استان اصفهان با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی بارش‌ها در استان ادامه دارد، ادامه داد: کسانی که قصد سفر دارند تجهیزات زمستانه به ویژه زنجیر چرخ به همراه داشته باشند و از تردد غیرضروری به ویژه در شب و به خصوص در محورهای کوهستانی خودداری کنند و در صورت برخورد با هر گونه مشکل در راه‌ها با شماره ۱۴۱ تماس بگیرند و به منظور سفر ایمن قبل از شروع سفر در تماس این شماره از وضعیت راه‌ها مطلع شوند.

وی با تأکید بر اینکه حتی‌الامکان مردم از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند، گفت: با توجه به بارش برف و باران و پیش‌بینی‌های هواشناسی راهداری زمستانه آغاز و راهداران در آماده باش کامل قرار دارند و در حال حاضر تجهیزات راهداری زمستانه همچون کامیون نمک ‌پاش و کامیون‌های مجهز به تیغه برف روب در محورهای برفی استان مستقر هستند.

تاکی با تأکید بر اینکه با توجه به بارش برف احتمال لغزندگی وجود دارد بنابراین همراه داشتن زنجیر چرخ الزامی است، بیان کرد: عوامل امدادی هلال احمر در کنار همکاران راهداری قرار دارند و در صورت بروز مشکل و ماندن در راه‌ها امکان اسکان در راهدارخانه‌ها وجود دارد.

انتهای پیام/۶۳۱۰۱/ج/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا