اخبار ورزشی

تشویق و تنبیه فدراسیون‌ها از سوی کمیته ملی المپیک/ خسروی‌وفا: اعلام می‌کنم اعزام ما کیفی نبود

تشویق و تنبیه فدراسیون‌ها از سوی کمیته ملی المپیک/ خسروی‌وفا: اعلام می‌کنم اعزام ما کیفی نبود

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران، محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک درخصوص عملکرد فدراسیون‌ها در بازی‌های آسیایی هانگژو گفت: بودجه فدراسیون‌ها صددرصد رشد داشته که در مدت ۳۰- ۴۰ سال اخیر بی سابقه است. فدراسیونی که موفق بوده تشویق می‌شود و بودجه بیشتری می‌گیرد و آنکه شعار داده از نظر مالی تنبیه می‌شود.

وی افزود: فدراسیونی که خوب کار کرده باید حمایت مالی خوبی را دریافت کند.

خسروی‌وفا: کاش ۲۰ رئیس مثل دبیر داشتیم تا در المپیک موفق می‌شدیم

 

خسروی‌وفا تصریح کرد: کیومرث هاشمی در آخرین جلسه ستاد عالی گفت در سیاست‌های اجرایی کمیته دخالت نمی‌کنیم و این دست ما را در اجرای برنامه‌ها باز می‌گذارد.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: اعلام می‌کنم اعزام کیفی نبود و در مورد برخی رشته‌ها پیش‌بینی مدال کرده بودیم و در مورد برخی رشته‌ها پیش‌بینی نداشتیم و در مجموع ۸۰ درصد پیش‌بینی‌های کمیته ملی المپیک درست از آب درآمد. در حال حاضر باید بگویم اعزام کیفی نبود و هیچ رشته‌ای همانند تیراندازی من را اذیت نکرد.

وی با بیان اینکه برخی روسای فدراسیون‌ها دنبال هتل پنج ستاره و خودروی اختصاصی هستند، گفت: برخی روسای فدراسیون‌ها به دنبال مسائل اینچنینی بودند، در حالی که برخی دیگر از روسای فدراسیون‌ها درگیر کار هستند. کسانی که به دبیر نقد دارند کاش مثل او کار می‌کردند.

خسروی‌وفا در مورد اعزام زهرا نعمتی به بازی‌های آسیایی، عنوان کرد: بنده در خصوص این اعزام دفاع کردم. زهرا نعمتی سرمایه اجتماعی، افتخار ورزش بانوان در کشور و جز ۱۳ معلول در دنیا است که سهمیه المپیک کسب کرده است. این ورزشکار کیفیت کار بالایی دارد و هر چند در دو سال گذشته تمرین نداشته است اما فدراسیون متبوعش با مسائل و تنش‌هایی روبرو بود. من نعمتی را در توانمندی اش و چهره اجتماعی‌اش می بینم، نه مدالش.

وی در مورد اعزام برخی رشته‌ها مثل سوارکاری اظهار داشت: سوارکاری برای اعزام مورد حمایت من خود بوده است. لذت بردم که یک زن ایرانی آنقدر با اسب تکنیکی کار می‌کند. در سوارکاری مسئله حرفه‌ای است و باید کار زیادی انجام شود که به نتایج خوبی برسیم. اینکه یک زن بدون خطا در بازی‌های آسیایی کار می کند، خیلی خوب است و همان یک نفر برای ما کافی بود.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا