سیاسی

تعداد داوطلبان حضور در انتخابات مجلس دوازدهم به ۴ هزار نفر نزدیک شد/ بانک‌ها صدای متقاضیان کاندیداتوری را درآوردند

تعداد داوطلبان حضور در انتخابات مجلس دوازدهم به ۴ هزار نفر نزدیک شد/ بانک‌ها صدای متقاضیان کاندیداتوری را درآوردند

محسن اسلامی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور، روز شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۲ گفت: در روز سوم ثبت نام نهایی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ۲ هزار و ۲۹۶ نفر نام نویسی کردند که در مجموع این سه روز، تعداد ثبت نام‌کنندکان به ۳ هزار و ۹۰۹ نفر رسید.

ثبت‌نام از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی در سومین روز، همچنان ادامه دارد که داوطلبان باید گواهی پنج سال سابقه فعالیت اجرایی، آموزشی، پژوهشی یا قضایی که از دستگاه‌ها دریافت کردند را بارگذاری کرده و عدم بارگذاری این گواهی‌ها، به منظور انصراف یا عدم تکمیل فرم است. همچنین لازم است گواهی لازم برای حساب غیر تجاری از بانک اخذ شود.

اسلامی امروز در خصوص اعلام شماره حساب غیرتجاری برای داوطلبان تاکید کرد: داوطلبان همچنان در طی تماس‌هایی با ستاد انتخابات کشور در خصوص عدم همراهی و همکاری برخی بانک‌ها داوطلبان گلایه‌مند هستند لذا از بانک‌های کشور تقاضا داریم، بر اساس دستورالعمل ابلاغی بانک مرکزی همکاری لازم برای تأیید و گواهی شماره حساب غیرتجاری داوطلبان را داشته باشند.

حقوق داوطلبان نباید در حساب انتخاباتی واریز شود

اسلامی خطاب به داوطلبان اظهار کرد: داوطلبان توجه داشته باشند که تعیین این شماره حساب غیر تجاری برای حضور در انتخابات به منزله آن است که به هیچ عنوان نمی‌توانند واریز یا برداشتی به غیر از موارد انتخاباتی در آن صورت دهند. به عنوان مثال شماره حسابی را تعیین نکنند که حقوق آنها در آن واریز می‌شود.

قابل توجه است مرحله اصلی ثبت نام داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح پنج‌شنبه (۲۷ مهر ۱۴۰۲) آغاز شده و تا ساعت ۱۸ چهارشنبه (۳ آبان ۱۴۰۲) ادامه دارد و طبق قانون انتخابات قابل تمدید نیست. در عین حال داوطلبانی که در مرحله پیش ثبت‌نام‌ها حضور یافته و اطلاعات و مدارک خود را از طریق پنجره واحد وزارت کشور ارسال کرده و کد رهگیری لازم را دریافت کردند، می‌توانند در مرحله ثبت نام اصلی حاضر شوند.

داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از ۲۷ مهر از ساعت ۸ تا ۱۸ به مدت یک هفته تا سوم آبان فرصت دارند از طریق پنجره واحد انتخابات وزارت کشور به نشانی keshvar.moi.ir بصورت برخط نسبت به تکمیل کاربرگ ثبت نام و بارگذاری مدارک و گواهی‌های مورد نیاز اقدام کنند.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری روز جمعه ۱۱ اسفندماه برگزار می‌شود.

پیش از این و در مرحله پیش‌ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، حدود ۴۹ هزار نفر ثبت نام کردند که با توجه به ۲۹۰ کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی، برای هر صندلی کرسی، ۱۶۸ نفر نام‌نویسی کرده‌اند.

۲۱۹۲۱۹

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا