کرمان

تعیین‌تکلیف کالاهای موجود در انبار اموال تملیکی کرمان پس از ۱۰ سال

به گزارش برگزیده های ایران از کرمان، دادخدا سالاری ظهر امروز در حاشیه بازدید از انبارهای اموال تملیکی در کرمان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: صدور دستورات قضایی لازم به‌منظور فروش کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی در راستای تبصره ۲ ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی و ماده ۱۴۹ آئین دادرسی کیفری انجام شده است که در قالب دو مزایده در در حال انجام است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان عنوان کرد: تاکنون بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال از اموال موجود در انبارهای اموال تملیکی استان کرمان به فروش رسیده است.

وی به نگهداری غیراصولی کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی اشاره و بیان کرد: شیوه نگهداری غیراصولی کالاها در انبارهای اموال تملیکی موجب کسر فاحش قیمت و کیفیت کالاهای موجود در این انبار شده است که مصداق تضییع اموال بیت‌المال به‌شمار می‌رود.

سالاری یادآور شد: در چندین جلسه استانی بر لزوم تعیین‌تکلیف اموال موجود در انبارهای اموال تملیکی و نگهداری مطلوب کالاهای موجود تاکید شده بود، اما به‌دلیل عدم انجام اقدام اجرایی لازم، دستگاه قضایی استان به ناچار، به موضوع ورود کرده است.

سالاری با اشاره به پیگیری‌های دادستانی کرمان به‌منظور تعیین‌تکلیف کالاهای موجود انبارهای اموال تملیکی، اضافه کرد: از مدت‌ها قبل دغدغه دادستانی کرمان درباره جلوگیری از تضییع اموال موجود در انبارهای اموال تملیکی وجود داشته است که در پی بازدیدهای رئیس کل دادگستری، بازرس کل استان و دادستانی از این انبارها و تعیین ناظر ویژه، روند ساماندهی این حوزه تسهیل و پیگیری شده است.

انتهای پیام/۳۳۸۸/ب/ر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا