سیاسی

تقدیر امیر ایرانی از سفرای کشورهای مقصد ناوگروه ۸۶

تقدیر امیر ایرانی از سفرای کشورهای مقصد ناوگروه ۸۶

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری برگزیده های ایران، مراسم تقدیر از وابستگان و سفرای کشورهای مقصد ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش شب گذشته در ستاد فرماندهی این نیرو برگزار شد.

امیر دریادار ایرانی در این مراسم گفت: همه ما به لطف وجود دریاهای آزاد همسایه هستیم؛ ۷۰ درصد کره زمین را آب فرا گرفته است و خشکی‌ها در آب محصور هستند؛ بالغ بر ۸۰ درصد از جمعیت کره زمین در مجاورت سواحل و یا حداکثر در ۲۰۰ کیلومتری از آن زندگی می‌کنند و حدود ۹۰ درصد از تجارت جهانی کالا از طریق دریا انجام می‌شود‌. بنابراین گستردگی و پیوستگی آب‌های سطح کره زمین یک سیستم پیوسته ارتباطی ایجاد کرده که کشورهای دریایی را همسایه یکدیگر قرار داده است مزیت دسترسی را به آن‌ها اهدا کرده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به مقاصد ناوگروه ۸۶ گفت: پهلوگیری ناوگروه پرافتخار ۸۶ در بندر بمبئی هند که روابط دو کشور دریایی به گواه تاریخ ریشه پنج هزار ساله دارد، حضور در بندر جاکارتای اندونزی به‌عنوان پرجمعیت ترین کشور مسلمان جهان، حضور در سواحل کشور شیلی برای نخستین بار در تاریخ دریانوردی این سرزمین کهن و عبور از تنگه ماژلان، پنج قرن پس از ماجراجویی‌هایی ماژلان و یارانش بخشی از ماموریت‌های این ناوگروه بود.

وی ادامه داد: پهلوگیری در بندر بزرگ ریو دو ژانیرو و بازدید از این شهر زیبا، حضور در بندر تاریخی کیپ‌تاون و عبور از دماغه امید نیک و در آخر ورود به بندر صلاله کشور مسلمان و همسایه خوب عمان همگی به لطف ایزدمنان و به یاری همه شما بزرگواران حاضر در مراسم برای این ناوگروه مسیر شد.

امیر دریادار ایرانی در ادامه با اشاره به بی‌توجهی و بی‌تفاوتی ناوگروه ۸۶ به تهدیدات و تحریم‌ها، تصریح کرد: این مسئله که نه ما به تهدیدها و تحریم‌ها و تردید افکنی‌ها توجهی کردیم و نه شما و نه کشورهای متبوع شما، افتخار آمیز است.

در این مراسم امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش ضمن تشریح دستاوردهای ماموریت ناوگروه ۸۶ ، از سفرا و وابستگان کشورهای مقصد این ناوگروه تقدیر کرد.

به گزارش برگزیده های ایران،  ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی شامل ناوشکن دنا و ناوبندر مکران  در مهرماه سال گذشته مأموریت خود را از بندرعباس را به منظور سفر به دور کره زمین آغاز کرد و ۲۷ اردیبهشت ماه سال جاری پس از حدود ۲۲۰ روز دریانوردی وارد آب‌های سرزمینی کشورمان شد.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا