البرز

تمسک به مکتب شهید سلیمانی؛ راه نجات کشور از گردنه‌های پیش رو است

به گزارش برگزیده های ایران از کرج، مهدی عسگری، نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس ضمن عرض تسلیت به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: حاج قاسم الگویی ماندگار از خود به یادگار گذاشت مردی که زیر باران آتش و گلوله و خون جوانمرادانه ایستاد اما هرگز به دنبال نام و حواشی عالم قدرت نرفت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن افزود: مردم کشورمان پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی و برای پاسداری از تفکر، راه و مکتب ایشان در تمامی صحنه‌های مرتبط با ایشان حضور داشتند و با تأسی به این مکتب در برابر ناملایمات، فشارها و بمباران تفکر غرب‌گرا ایستادگی کردند.

عسگری با اشاره به اینکه حضور موفق در عرصه دیپلماسی، بدون تولید قدرت در عرصه میدانی امکان‌پذیر نیست، گفت: بی‌شک در سالیان اخیر کسی بیش از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، برای کشور قدرت میدانی تولید نکرده است. اسطوره‌ای مانند شهید سلیمانی موفقیتش این بود که در هر دو صحنه دیپلماسی و میدان دستِ برتر را داشت.

وی با تاکید بر فرمایشات رهبر حکیم انقلاب درخصوص تبدیل شدن شهید سلیمانی به الگو و قهرمان جوانانِ دنیای اسلام و منطقه، گفت: رهبری فرمودند: «امروز سلیمانی در منطقه ما نماد امید، اعتماد به‌نفس، رشادت و رمز استقامت و پیروزی است و همچنان‌که برخی به درستی گفته‌اند، «شهید» سلیمانی برای دشمنانش خطرناک‌تر از «سردار» سلیمانی است.»

نماینده مردم شریف کرج، فردیس و اشتهارد خاطرنشان کرد: مکتب شهید سلیمانی در امتداد مکتب عاشورا است و باید ابعادش برای نسل حاضر و نسل‌های آینده به زبانی نو تبیین شود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با اشاره به نقش قهرمانان ملی در فرهنگ‌سازی گفت: در کشورهای غربی قهرمان‌سازی مصنوعی و شخصیت‌پردازی خیالی برای تاثیر بر کودکان و نوجوانان صورت می‌گیرد، حال اینکه قهرمانان واقعی و بزرگی همچون شهید سلیمانی دردسترس ما هستند و باید با زبان هنر و استفاده از قالب‌های نو، مختصات این الگوهای اصیل برای نسل‌های جدید تبیین شود.

وی در پایان سخنانش افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی قهرمان بین‌المللی جبهه مقاومت و افتخار ایران و ایرانی است. امروز رسالتی که بر عهده یکایک ما قرار دارد این است که با تکیه بر مکتب حاج قاسم، در مسیر اصلاح امور مجاهدت کنیم.

انتهای پیام/ج


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا