اجتماعی

تولد “شیر کوهی زال” در یک باغ وحش! + تصاویر

تولد “شیر کوهی زال” در یک باغ وحش! + تصاویر

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برگزیده های ایران، به تازگی مسئولان یک باغ وحش در نیکاراگوئه از تولد یک شیر کوهی سفید در این مرکز نگهداری از حیوانات خبر دادند.

تولد این توله شیر کوهی از نظر رنگ سفید او مورد توجه قرار گرفته است. رنگ توله شیرهای کوهی هنگام تولد اغلب قهوه‌ای روشن یا متمایل به قرمز با لکه‌های سیاه است. تخمین زده می‌شود که به جز توله شیر تازه متولد شده تنها سه شیر کوهی سفید دیگر در جهان زندگی می‌کنند.

به گفته دانشمندان، رنگ سفید این توله شیر کوهی از یک جهش ژنتیکی نادر حکایت دارد.

اگرچه این توله سالم است و خوب غذا می خورد، اما کارلوس مولینا دامپزشک باغ وحش توماس بلت نیکاراگوئه هشدار داد که هنوز روزهای اولیه است و آنها به مراقبت زیادی نیاز دارند. توله شیرهای کوهی سفیدرنگ در برابر نور آفتاب آسیب‌پذیر هستند و به همین دلیل این توله شیر به همراه مادرش و کی توله دیگر در غاری در داخل باغ‌وحش نگهداری می‌شود.

مسئولان باغ‌وحش توماس بلت در نظر دارند تا توله شیر کوهی سفیدرنگ را پس از سه ماهگی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دهند.

شیر کوهی (Cougar) یا (Puma)گونه‌ای گربه‌سان و بومی قاره آمریکا است. زیستگاه این جانور از کوه‌های آند در آمریکای جنوبی تا یوکان در کانادا را شامل می‌شود. شیرکوهی بزرگ‌ترین گربه‌سان قاره آمریکا بعد از جگوار است.

پوما جانوری با انطباق‌پذیری بسیار بالاست که در زیستگاه‌های گوناگونی زندگی کرده و از طعمه‌های مختلف تغذیه می‌کند.

تولد "شیر کوهی زال" در یک باغ وحش! + تصاویرتولد "شیر کوهی زال" در یک باغ وحش! + تصاویرتولد "شیر کوهی زال" در یک باغ وحش! + تصاویر

تولد "شیر کوهی زال" در یک باغ وحش! + تصاویر

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا