اقتصادی

تولید مزیت‌های رقابتی برای انتخاب الکترونیک از طریق اسنواتک

اخبار شرکتها؛ به گزارش مرکز ارتباطات رسانه‌ای انتخاب الکترونیک، محمد علی زلفی گل در حاشیه بازدید از مرکز فناوری و کارخانه نوآوری اسنوا با اشاره به دستاوردهای علمی این مرکز اظهار کرد: در دنیای امروز که دانش پایه اقتصاد است، در صورتی که تولید در عرصه‌های مختلف مبتنی بر دانش باشد، رقابت به وجود می‌آید و با وجود رقابت امکان رشد برای کشورهای در حال توسعه فراهم خواهد شد.

وی افزود: مرکز نوآوری اسنوا، دانش و ایده‌های ناب و منحصر به فردی را تولید می‌کند و همین موضوع مزیت‌های رقابتی شاخصی را در حوزه تحقیق و توسعه برای گروه صنعتی انتخاب الکترونیک به همراه داشته است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به لزوم توسعه مراکز نوآوری در جهت تسهیل فعالیت‌های صنعتی تصریح کرد: با توجه به استعداد نخبگان تحقیق و توسعه انتخاب الکترونیک، بی شک آینده خوبی در انتظار این گروه صنعتی و صنعت لوازم خانگی خواهد بود.

زلفی گل اضافه کرد: تداوم ممنوعیت واردات محصولات تولید شده از سوی این شرکت می‌تواند کمک شایانی از سوی حاکمیت به صنعت باشد و اشغال‌زایی صنعت لوازم خانگی نیز نقش مهمی درتوسعه پایدار اقتصادی خواهد داشت.
وی ادامه داد: فراهم شدن بستر‌های علمی – صنعتی همچون اسنوا تک فضای دانشگاه را از حالت علمی صرف خارج خواهد کرد و حضور دانشجویان و اساتید در این مرکز فرصت مغتنمی برای صنعت پیشران لوازم خانگی ایران و به ویژه گروه صنعتی انتخاب الکترونیک خواهد بود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با ابراز امیدواری در رابطه با افزایش مراکز فناوری و کارخنجات نوآوری در دانشگاه‌های کشور خاطر نشان کرد: امیدواریم با افزایش و توسعه مراکز علمی – صنعتی این چنینی در کشور دیگر شاهد عدم وجود شغل مناسب برای تحصیل کردگان و نخبگان جامعه نباشیم.

افزایش عمق ساخت داخل ضرورتی جدی برای صنایع است

مدیر عامل گروه توسعه سرمایه‌گذاری انتخاب عنوان کرد: افزایش عمق ساخت داخل و بهره‌گیری از ظرفیت‌های روز دنیا در حوزه تکنولوژی و فناوری یک ضرورت جدی برای صنایع است.

محمدرضا دیانی، مدیرعامل گروه توسعه سرمایه‌‌گذاری انتخاب در نشست صمیمانه با وزیر و مدیران ارشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به تغییر مبتنی بر علم و تکنولوژی مقیاس فعالیت‌های صنعتی انتخاب الکترونیک اظهار کرد: متاسفانه کارخانجات و صنایع کم عمقی در کشور فعالیت می‌کنند که ارزش افزوده چندانی برای اقتصاد ملی ایجاد نکرده‌اند و بر همین اساس حرکت دولت به سمت توسعه و تسهیل فعالیت صنایع با عمق ساخت داخل بالا یک الزام در شرایط فعلی است.

وی افزود: افزایش عمق ساخت داخل و بهره‌گیری از ظرفیت‌های روز دنیا در حوزه تکنولوژی و فناوری یک ضرورت جدی برای صنایع است و کارخانه‌های نوآوری می‌توانند بخش قابل توجهی از روند دانش بنیان شدن تولیدات کارخانجات صنعتی را تسریع کنند.

دیانی خاطرنشان کرد: نبود عمق ساخت داخل در اغلب صنایع، علت اصلی خروج نخبگان از کشور است و بر همین اساس فراهم شدن بستر شغلی مناسب برای نخبگان تنها با سرمایه‌گذاری بر تعمیق ساخت داخل و حرکت صنعت به سوی رویکردهای اقتصادی مبتنی بر علوم جدید میسر خواهد شد.

انتهای پیام/ب


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا