چهارمحال و بختیاری

ثبت هفته بدون فوتی کرونا در چهارمحال و بختیاری/ ۹ ابتلای جدید در شبانه‌روز گذشته

به گزارش برگزیده های ایران از شهرکرد، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، سید راشد جزایری، امروز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۶ نفر از مراجعه‌کنندگان در بخش سرپایی و ۳ نفر از بستری‌شدگان مشکوک به کووید_۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد.

وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۳ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته‌اند که از این تعداد ۲۱ بیمار مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

جزایری افزود: هم اکنون ۵۲ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ٣٢ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری‌شان هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد خاطرنشان کرد: هم اکنون ٧ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

بروجن کماکان زرد است

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری اظهارداشت: هم اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان بروجن در وضعیت زرد و شهرستان‌های اردل، بن، سامان، فارسان، شهرکرد، لردگان، کوهرنگ، کیار و خانمیرزا در وضعیت آبی هستند.

جزایری با اشاره به اینکه در حال حاضر انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مؤثرترین راه مقابله با بیماری کرونا است، توصیه کرد:  با پیوستن به جمعیت دریافت‌کننده واکسن و رسیدن به پوشش ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون کرونا در کشور، عزیزان کادر درمان را یاری نماییم.

لازم به ذکر است در هفته گذشته هیچ فوتی ناشی از کرونا در استان  گزارش نشده است.

انتهای پیام/۳۳۳۹


سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا