چهارمحال و بختیاری

ثبت یک روز دیگر بدون فوتی کرونایی در چهارمحال و بختیاری/ ۹ ابتلای جدید به کووید_۱۹

به گزارش برگزیده های ایران از شهرکرد، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، سید راشد جزایری، امروز گفت: خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری همچنان یک‌هزار و ۷۵۹ نفر می‌باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته ٢٠٩ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته‌اند که از این تعداد ۲۶ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

جزایری خاطرنشان کرد: هم اکنون ۵٨ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ٣٢ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری‌شان هستند.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه هم اکنون ٧ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند، توصیه کرد: یکی از ساده‌ترین، عملی‌ترین و مؤثرترین راه مقابله کرونا استفاده همگانی از ماسک است و نوع آن در درجه دوم اهمیت قرار دارد.

 کماکان ۹ شهرستان در وضعیت آبی کرونایی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اظهارداشت: هم اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان بروجن در وضعیت زرد و شهرستان‌های اردل، بن، سامان، فارسان، شهرکرد، لردگان، کوهرنگ، کیار و خانمیرزا در وضعیت آبی هستند.

وی افزود: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شروع موج ششم بیماری کرونا، تهدید جدی سلامتی و جان خود و عزیزانمان را در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/۳۳۳۹


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا