سیاسی

جزئیات نشست فراکسیون انقلاب اسلامی با امیرعبداللهیان

جزئیات نشست فراکسیون انقلاب اسلامی با امیرعبداللهیان

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برگزیده های ایران، ابوالفضل عمویی سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران ضمن تشریح نشست فوق‌العاده العاده این فراکسیون که با حضور وزیر امور خارجه و به منظور بررسی آخرین تحولات منطقه و علمیات طوفان الاقصی تشکیل شد، اظهار داشت: آقای امیرعبداللهیان در این نشست ضمن تشریح آخرین تحولات فلسطین از روز ابتدایی نبرد طوفان الاقصی  گفت که براساس آنچه که رهبران محور مقاومت مطرح کردند، عملیات با یک طراحی و برنامه ریزی دقیق و از پیش تعیین شده انجام و اهداف آن محقق شد.

امیرعبداللهیان: سیاست‌های غیرسازنده آمریکا عامل مهمی در تداوم و گسترش جنگ در غزه است

 

وی افزود: وزیر خارجه تاکید کرد که طوفان الاقصی عملیاتی بی نظیر پس از ۱۹۴۸ بود که همه سرویس های اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی و ایادی منطقه ای آن را شگفت زده کرده و دیوار یک میلیارد دلاری امنیتی رژیم صهیونیستی بر دور نوار غزه را فرو ریخت.

سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی با بیان اینکه وزیر خارجه درخصوص چرایی این عملیات و ابعاد نظامی و امنیتی آن تصریح کرد: گروه‌های مقاومت محاصره ۱۶ ساله علیه غزه و برنامه رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی همه سرزمین های اشغالی و قدس شریف و همچنین وجود ۶ هزار اسیر فلسطینی غیرنظامی از کودک و زن در زندان های رژیم را بخشی از دلایل شکل گیری عملیات طوفان الاقصی می دانند. همچنین براساس برآوردهای اطلاعاتی جریان مقاومت رژیم صهیونیستی به دنبال یهودی سازی کرانه باختری و محو فلسطین بوده است. عمویی با اشاره به تاثیرات عملیات بزرگ مقاومت در منطقه گفت: طوفان الاقصی اثبات کرده مقاومت و فلسطین زنده است و حذف شدنی نیست و براساس برآوردهای اولیه تلفات رژیم صهیونیستی بیش از آنچه صهیونیست ها در رسانه اعلام کرده اند، بوده است. همچنین توان عملیاتی نیروهای مقاومت همچنان در سرزمین های اشغالی و شهرک های یهودی نشین ادامه دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: آنچه که قطعی است و وزیر امور خارجه در گزارش خود به آن اشاره کردند آن است که حامیان رژیم صهونیستی به شدت از عملیات شگفت زده شده و امروز نیز به شدت نگران باز شدن جبهه های دیگر است و البته تمام جریانات مقاومت در سراسر منطقه اعم نیز با آمادگی کامل تمام سناریوهای ممکن را در دستور کار دارد.

سخنگوی فراکسیون اکثریت مجلس با اشاره به آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارسال کمک های بشردوستانه گفت: طبق گزارش وزیر امور خارجه از روزهای ابتدایی نبرد، کمک های بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران آماده ارسال غزه است و این کمک ها کاملا بشردوستانه و براساس قوانین بین المللی، همچنین گفت و گوهای دیپلماتیک برای توقف تهاجم علیه زنان، کودکان و غیرنظامیان ادامه دارد و در همین چارچوب با سران اروپایی و همچنین سران کشورهای اسلامی گفت وگوهایی صورت گرفته است، اما مقاومت همچنان آماده و ایستاده برای نبرد در مقابل رژیم صهیونیستی برای رسیدن به اهداف ترسیمی است.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا