کرمان

جلالی: هیچ تصمیم نهایی برای خرید تیم‌های تبریزی گرفته نشده است/جنجال رسانه‌ای فضا را ملتهب می‌کند

به گزارش برگزیده های ایران از رفسنجان، حجت‌الاسلام حسین جلالی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شایعاتی در خصوص واگذاری یا پرداخت هزینه‌های دو تیم تراکتورسازی و ماشین‌سازی تبریز از سوی شرکت ملی صنایع مس ایران در فضای مجازی پخش شده و حساسیت‌هایی ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: متأسفانه مصاحبه‌ها و سخنرانی‌ها در این خصوص به جای حل مسأله، بیشتر بر آتش‌افروزی کمک می‌کند و مسأله را به‌سمت امنیتی‌شدن می‌برد؛ چراکه آذربایجانی‌ها به‌خاطر تیم تراکتور مدعی هستند و کرمانی‌ها هم نسبت به اینکه قرار است حق و حقوق این استان به جای دیگری برود، حساسیت نشان می‌دهند و حاشیه‌سازی می‌شود.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس تصریح کرد: بنابراین خواهشی که دارم از همکارانم، خبرنگاران و رسانه‌ها، قانون را ملاک و معیار قرار دهیم و از ورود غیرکارشناسی به این مسأله پرهیز شود. هر طرف این مسأله یک جنبه امنیتی ایجاد می‌کند و بنده با توجه به همین مسائل تمایلی به رسانه‌ای شدن این موضوع نداشتم، اما الان هم مسأله تحت نظارت و مدیریت است و درخواست دارم مردم به ما اطمینان کنند.

وی افزود: شورای عالی امنیت ملی یا سران قوا، باید برای این کار موافقت داشته باشند که تاکنون موافقتی صورت نگرفته و فعلا فقط جنجال رسانه‌ای فضا را ملتهب کرده است. نباید با دامن‌زدن به شایعات و ایجاد حواشی، حل این مسأله را دشوارتر کنیم.

حجت‌الاسلام جلالی در ادامه با اشاره به اینکه همان اول هشدار دادم مسأله اشتراک بین مس‌ها مشکل‌ساز می‌شود و زمانی که سهم هریک مشخص نباشد از این اختلافات به وجود خواهد آمد و درخواست دادم مرزبندی شود، تصریح کرد: خواسته‌ای که برادران‌مان در آذربایجان دارند همین است و درخواست سهم‌شان را از مس سونگون دارند. ما هم که پیگیری کردیم، گفتیم ابتدا استقلال مس سونگون را اعلام و سهم آنها را مشخص کنید بعد در خصوص سهام‌شان هر تصمیمی خواستند، بگیرند.

وی ابراز کرد: از همه رسانه‌ها، همکاران و… می‌خواهم اعتماد داشته باشند و به اخباری که موثق نیست اعتنا نکنند و از ایجاد حساسیت بین مردم و جامعه کارگری پرهیز کنند، که جبهه‌بندی بین کرمان و آذربایجان ایجاد می‌شود و تقابل این دو به نفع کشور و نظام نیست. ما یک کشور متحد هستیم، باید وحدت رویه داشته باشیم و قانون را ملاک و معیار قرار دهیم.

نماینده رفسنجان و انار در مجلس عنوان کرد: از طریق کمیسیون صنایع مجلس و دفتر نیکزاد نائب رئیس مجلس هم هم پیگیر بودم که هرچه زودتر استقلال مس‌ها مشخص باشد که اختلافات حل شود؛ چون استقلال  مس آذربایجان و کرمان خیلی به مسائل امنیتی، اقتصادِی، سالم‌سازی و تنظیم سطح توقعات کمک می‌کند و بدبینی‌ها را از بین می‌برد.

انتهای پیام/۸۰۰۱۶/ب


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا