سیاسی

حسن روحانی در انتخابات خبرگان ثبت‌نام کرد

حسن روحانی در انتخابات خبرگان ثبت‌نام کرد

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برگزیده های ایران، نماینده حجت‌الاسلام حسن روحانی برای ثبت‌نام در انتخابات ششمین دوره مجلس شورای اسلامی وارد ستاد انتخابات کشور شد و مراحل نام‌نویسی را انجام داد.

در حال تکمیل|آخرین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس خبرگان
رئیس‌جمهور سابق در ادوار سوم، چهارم و پنجم عضو مجلس خبرگان بوده که یک‌دوره از استان سمنان و دو دوره بعدی از استان تهران نماینده شده بود.

در بخشی از بیانیه حسن روحانی بمناسبت ثبت‌نام در انتخابات خبرگان که پایگاه اطلاع‌رسانی وی منتشر کرده، آمده است: به عنوان کسی که بیشترین دوران عمر خود را به عنوان منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی، خبرگان رهبری و ریاست‌جمهوری خدمت کرده‌ام، همچون همه شما در مقابل این انتخاب دشوار قرار دارم که سکوت و عدم مشارکت را برگزینم یا با علم به همه محدودیت‌ها، با عمل به وظیفه حضور و ضرورت عدم فاصله از نظام، حجت را بر خود و دیگران تمام کنم.

این بیانیه می‌افزاید: در این مهم بسیار اندیشیدم و سرانجام دیدم که نمی‌توانم در این شرایط حساس ملی و منطقه‌ای، کنج عافیت و عزلت را بر میدان انتخاب و رقابت ترجیح دهم. وظیفه خود دانستم که با ثبت‌نام در انتخابات مجلس خبرگان رهبری، حرکت در مسیری سخت و ناهموار را آغاز ‌نمایم.

روحانی در این بیانیه از همه مجریان و ناظران خواسته است که به دور از حبّ و بغض‌های جناحی و با بی‌طرفی کامل نسبت به انجام وظایف قانونی خود اقدام نمایند.

رئیس‌جمهور سابق با خطاب قرار دادن مردم در انتهای گفته است: ویژگی شما مردم هوشمند، باورمندی به معجزه‌ی لحظه‌های سرنوشت‌ساز، و نقش‌آفرینی در نقاط عطف تاریخ است. قرار نیست که این ملت در حیاتی‌ترین تصمیمات خود سهیم نباشد. قرار نیست که عدم قطعیت، قطعی‌ترین توصیف آینده کشور باشد. رأی دادن ولو فقط به حداقل گزینه‌های مطلوب و ممکن، مطالبه‌ای مدنی با بلندترین صداست؛ که حتی گوش‌های ناشنوا را ناگزیر از شنیدن می‌کند.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا