اخبار روز

حملات موشکی رژیم صهیونیستی به سوریه و چرایی سکوت دمشق/ گزارش میدانی

حملات موشکی رژیم صهیونیستی به سوریه و چرایی سکوت دمشق/ گزارش میدانی

– اخبار بین الملل –

به گزارش سایت عربی خبرگزاری برگزیده های ایران، پایتخت و جنوب سوریه شاهد حملات نامنظم اما پرشمار رژیم صهیونیستی است؛ حملاتی که نشان می‌دهد تل‌آویو نمی‌خواهد و نمی‌تواند به اقدامات واسطه‌ها مانند «نیروهای صلح‌بان سازمان ملل» و «روسیه» اکتفا کند و نگران فعال شدن محور مقاومت در مرزهای جولان اشغالی است.

 

.

 

در همین راستا، بامداد چهارشنبه سوریه شاهد انفجارهای پرشماری بود. یکی از مناطقی که هدف حملات موشکی قرار گرفت، منطقه «زینبیه» بود که باعث شد شهروندان جنوب پایتخت لرزش بزرگی را احساس کنند. بمب‌افکن‌های رژیم صهیونیستی با نقض حریم هوایی لبنان، از فراز آسمان بعلبک منطقه زینبیه را هدف قرار دادند. همزمان دو نقطه از استان «سویدا» نیز هدف حمله موشکی قرار گرفت، در عین حال برخی منابع از اصابت دو موشک دیگر به اطراف دمشق خبر می‌دهند.

حملات موشکی رژیم صهیونیستی به سوریه و چرایی سکوت دمشق/ گزارش میدانی

در همین راستا «صهیب المصری» خبرنگار مشهور سوری در گفتگو با برگزیده های ایران اظهار داشت: «این تجاوز رژیم صهیونیستی، نخستین نمونه حملات اخیر این رژیم نیست، پیش از این هم شاهد حمله آن‌ها به دو فرودگاه دمشق و حلب بودیم که موجب تعطیلی این دو فرودگاه شد، هم‌چنین باید حمله به پایگاه‌های نظامی در استان درعا را در نظر گرفت که موجب شهادت شماری از نیروهای ارتش سوریه شد.»

او در ادامه افزود: «به‌گفته رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی، این تجاوزها در پاسخ به حملات جبهه جولان صورت می‌گیرد، زیرا از این منطقه، برخی از مراکز نظامی ارتش رژیم صهیونیستی هدف حملات توپخانه‌ای قرار گرفته‌اند. به‌نظر می‌رسد محور مقاومت، حضور خود را در جنوب سوریه تقویت و تشدید کرده است و تمامی اقدامات دشمن صهیونیستی را به‌دقت زیر نظر دارد تا به این اقدامات جنایتگرانه و وحشیانه دشمن پاسخ دهد.»

حملات موشکی رژیم صهیونیستی به سوریه و چرایی سکوت دمشق/ گزارش میدانی

لازم به ذکر است که ارتش سوریه نیز با صدور بیانیه‌ای رسماً تعرض رژیم صهیونیستی به مناطق جنوبی سوریه را تأیید کرد. بنا بر بیانیه ارتش، این موشک‌ها به‌طور مشخص برخی از نقاط نظامی ارتش سوریه در جنوب این کشور را هدف گرفتند. این حملات، تلفات جانی نداشته و تنها موجب خسارت‌های مالی شده‌اند.

با این حال مقامات سیاسی دمشق از هرگونه اظهارنظر در این زمینه خودداری کرده‌اند. برخی کارشناسان اعتقاد دارند حکومت سوریه تعمداً از اظهارنظر در این زمینه خودداری می‌کند تا با سکوت خود، راه را برای هر طرحی باز بگذارد و موجب «سردرگمی» طرف‌ مقابل شود، اما همزمان منابع میدانی تأیید می‌کنند که دولت سوریه علی‌رغم سکوت در عرصه رسمی، به گروه‌های مقاومت چراغ سبز نشان داده است تا حضور خود را در نزدیکی مرزهای جولان اشغالی تقویت کنند و خود را برای عملیات آزادسازی این منطقه آماده سازند.

حملات موشکی رژیم صهیونیستی به سوریه و چرایی سکوت دمشق/ گزارش میدانی

در پایان باید گفت این حملات نشان‌دهنده تلاش تل‌آویو برای دادن پیام‌های هشداردهنده به دمشق است تا از تحرکات ارتش سوریه و گروه‌های مقاومت در جنوب کشور جلوگیری کند و دمشق را وادار سازد تا هرگونه طرح و نقشه‌ای برای عملیات در جولان اشغالی را کنار بگذارد.

/+

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا