اخبار ورزشی

خاطره‌بازی جالب کاپلو؛ از عیاشی رونالدو تا چیپس خوردن کاسانو

خاطره‌بازی جالب کاپلو؛ از عیاشی رونالدو تا چیپس خوردن کاسانو

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران، فابیو کاپلو در حاشیه یک رویداد آموزشی در شهر میلان ایتالیا، مروری بر خاطرات مربیگری‌اش در سال ۲۰۰۷ داشت، سالی که سرمربی رئال مادرید بود و باید با رونالدو نازاریو خداحافظی می‌کرد.

 او گفت: ماه فوریه سال ۲۰۰۷ تصمیم گرفتم که رونالدو نازاریو را از تیم کنار بگذارم. او عاشق رفتن به جشن و میهمانی بود و سایر بازیکنان را هم دنباله‌روی خودش کرده بود. یک روز روی فن‌نیستلروی (مهاجم سابق رئال مادرید) به اتاقم آمد و گفت ” آقا، در رختکن بوی الکل می‌آید” و راست هم می‌گفت. رونالدو آن سال ۹۴ کیلو شده بود در حالی که سال ۲۰۰۲ در جام جهانی کره و ژاپن ۸۲ کیلو بود. به او گفتم باید وزنش را کم کند و او فقط خودش را به ۹۲.۵ کیلو رساند.

کاپلوی ۷۷ ساله سپس اعتراف کرد که سیلویو برلوسکونی فقید، مالک پیشین باشگاه میلان بعد از اطلاع از برنامه رئال مادرید برای فروش رونالدو، با مربی ایتالیایی تماس گرفت تا با او برای جذب ستاره برزیلی مشورت کند. او در این باره اظهار داشت: یک روز برلوسکونی با من تماس گرفت تا نظرم را درباره خرید رونالدو بپرسد. به او گفتم این کار را نکند و گفتم که رونالدو عشق خوشگذرانی است و و فقطه به میهمانی و جشن گرفتن فکر می‌کند. او گفت ” اوکی فابیو، متشکرم”. روز بعد میلان با رونالدو قرارداد بست و مشخص شد که حرف من برایش مهم نبوده است.

احتمال نرسیدن کیه‌زا به مصاف یوونتوس با میلان

یکی دیگر از بازیکنان پرحاشیه‌ای که زیر نظر کاپلو تمرین کرد، هموطن او آنتونیو کاسانو بود. مربی سابق رُم درباره مهاجم پیشین جالوروسی گفت: کاسانو مرا به مرز جنون می‌رساند. او قبل از بازی درخواست چیپس سیب‌زمینی می‌کرد که اصلاً برایم قابل درک نبود. بیشتر از اینکه از دست او عصبانی باشم از دست آشپز تیم عصبانی می‌شدم.  نمی‌دانم چرا او این کارها را انجام می‌داد.

کاپلو سپس به موضوعی اعتراف کرد که به مذاق میلانی‌ها خوش نیامد. او گفت: برگشتن به میلان (سال ۱۹۹۷) بزرگترین اشتباه زندگی‌ام بود. برلوسکونی تماس گرفته بود و من هم از فلورنتینو پرس خواستم که بگذارد بروم اما در میلان هر کاری کردم غلط از آب درآمد. کارمان در لیگ فاجعه‌آمیز بود اما تجربه آن ناکامی به من درس‌های زیادی آموخت.

سرمربی پیشین تیم ملی انگلیس در پایان با این سؤال مواجه شد که اگر هنوز مربیگری می‌کرد، دوست داشت هدایت کدام تیم را برعهده بگیرد. او در پاسخ گفت: کدام تیم؟ بارسلونا، رئال مادرید یا بایرن مونیخ. در ایتالیا، مربی تمام تیم‌ها بوده‌ام.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا